Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Chcą senioraliów na raciborskich bulwarach

Po udanej uroczystości integrującej raciborskich seniorów, która odbyła się przed dwoma laty w „Strzesze”, Rada Seniorów zamierza powrócić do organizacji takiej ogólnomiejskiej imprezy. Dlaczego nie mogłyby być to senioralia? – zastanawiali się członkowie rady.

Chcą senioraliów na raciborskich bulwarach

– Urząd Marszałkowski co roku organizuje cztery duże senioralia na terenie województwa i 10 mniejszych imprez o podobnym charakterze. Ważne, żeby Racibórz również zasygnalizował, że też chcemy, aby u nas odbyła się taka impreza – zachęcała prezydenta Mirosław Lenka, Grażyna Płonka. Przekonywała, że Racibórz na mapie Śląska jest daleko za innymi miejscowościami, które odwiedziły np. kopertobusy. – Kopertobus jeszcze do nas nie dojechał, ale sami rozdajemy Koperty Życia – zapewnił włodarz.

Członkowie Rady Seniorów uznali, że najlepiej aby była to wspólna inicjatywa, ponieważ senioralia będą wymagały finansowego wsparcia ze strony miasta. Na takiej plenerowej imprezie promującej aktywność i zdrowie, raciborscy seniorzy byli w ubiegłym roku w Gliwicach, zresztą – jak podkreśliła Krystyna Loch – autokarem sfinansowanym przez urząd.

– Rozmawiałem z marszałkiem i zachęcałem, aby u nas odbyła się jedna z edycji senioraliów – podjął inicjatywę prezydent. Zaproponował też: – Napiszmy do pana marszałka wspólne pismo sygnowane przez Radę Seniorów, prezydenta Raciborza, Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a nie będzie miał siły nam odmówić.

Rada Seniorów wraz z włodarzem zaplanowała, że raciborskie senioralia mogłyby się odbyć we wrześniu. – Mamy potencjał, fajne miejsca i obiekty, gdzie imprezę można zorganizować, np. nadodrzańskie bulwary, zamek i stadion, którego modernizacja do tego czasu powinna zostać zakończona – padały propozycje. Na jedno z najbliższych posiedzeń Rada Seniorów zamierza zaprosić przedstawicieli Rady Młodzieżowej z zamiarem nawiązania współpracy również przy organizacji takiego wydarzenia.

(ewa)

Ludzie

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].