Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Klamka zapadła. Śląska brygada Wojsk Obrony Terytorialnej w Kuźni Raciborskiej

W resorcie obrony narodowej zapadła decyzja co do lokalizacji siedziby WOT w Kuźni Raciborskiej.

Klamka zapadła. Śląska brygada Wojsk Obrony Terytorialnej w Kuźni Raciborskiej

Wojska Obrony Terytorialnej to nowy, piąty element sił zbrojnych RP. Aktualnie trwa formowanie tych struktur w całej Polsce. W założeniu WOT ma liczyć 17 brygad (brygada = kilka tysięcy żołnierzy), po jednej w każdym województwie i dodatkowa w Warszawie. Śląska jednostka WOT będzie stacjonować w Kuźni Raciborskiej. Burmistrz Paweł Macha zabiegał o to w Ministerstwie Obrony Narodowej od jesieni 2016 roku.

Rada miejska w Kuźni Raciborskiej zgodziła się przekazać WOT budynek po szkole podstawowej przy ul. Arki Bożka. Przejęcia nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa ma dokonać starosta raciborski (otrzymał już stosowne pismo). W zamian samorząd Kuźni Raciborskiej otrzyma nieruchomości Skarbu Państwa leżące na terenie gminy o wartości odpowiadającej nieruchomości przy ul. Arki Bożka w Kuźni Raciborskiej.

Obecność jednostki WOT na ternie Kuźni Raciborskiej ma być dużym wzmocnieniem dla miasta. – W tych jednostkach mieszczą się magazyny sprzętu, który w zdarzeniach kryzysowych może być wykorzystywany dla dobra lokalnej ludności. W Kuźni wiemy jak bardzo to może być pomocne. Poza tym w jednostce stale stacjonuje nawet kilkadziesiąt osób personelu – przekonywał na łamach "Nowin Raciborskich" burmistrz P. Macha, przypominając trąbę powietrzną z początku lipca tego roku oraz powodzie z minionych lat.

Uruchomienie jednostki WOT w woj. śląskim jest przewidziane w harmonogramie MON na 2018 rok.

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dobrazmianaipisland (188.0. * .21) 20.12.2017 11:22

Formują armatnie mięso .

zxc 20.12.2017 10:39

a w Pszowie psy dup.... szczekać będą. Tak to nasz kraj dba o tereny poprzemysłowe. Brawo PiS.