Rybnicki PiS o budżecie na 2018 rok: To totalne, świadome kłamstwo

Ostro potraktowali projekt budżetu Rybnika na przyszły rok radni PiS.

Rybnicki PiS o budżecie na 2018 rok: To totalne, świadome kłamstwo

Kłamstwo i manipulacja rodzi dyskomfort. Najlepiej o tym wiedział bajkowy kłamca czyli Pinokio. Przedstawiony projekt budżetu Miasta Rybnika zawiera taką skalę kłamstwa, że olbrzymi dyskomfort winni czuć nie tylko siedzący przed Prezydentem przedstawiciele koalicji rządzącej ale też każdy uczciwy rybniczanin patrzący na ten projekt.

Nie chcemy popierać kłamstwa i świadomej manipulacji, dlatego mówimy Panu Prezydentowi stop nieodpowiedzialnemu zadłużaniu miasta. Zagłosujemy przeciw temu projektowi nie tylko z podnoszonych powodów, ale także dlatego, że projekt ten lekceważył wnioski radnych zgłaszane na etapie prac nad budżetem w komisjach. Nie tylko nie uwzględnia wielu wniosków radnych o wykreślenie zbędnych, żeby nie powiedzieć ekstrawaganckich czy lekkomyślnych wydatków, ale też nie zawiera np. projektów, o które wnioskowali radni koalicji, a które w trakcie dyskusji były szeroko popierane podczas prac Rady Miasta.

Dzisiaj już wiemy, że „prezydencki błękit” nie nadejdzie, dlatego powtarzając „STOP nieodpowiedzialnemu zadłużaniu miasta chcemy przestrzec Pana Prezydenta i Radnych koalicji przed zgubnym zadłużaniem miasta oraz przypomnieć maksymę Benjamina Franklina, a mianowicie: „Jeśli kupujesz zbyteczne rzeczy, będziesz wkrótce sprzedawać te, co Ci są niezbędnie potrzebne”.

Radni: Mirela Szutka, Arkadiusz Szweda, Jerzy Lazar, Łukasz Dwornik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].