Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ratownicy pod lupą. Zarzut się nie potwierdził

Wracamy do sprawy, o której pisaliśmy w artykule „Uwagi pod adresem ratowników. Bo nie są z WOPR-u?”

Ratownicy pod lupą. Zarzut się nie potwierdził

Przypomnijmy, wiceprezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Wodzisławiu Roman Hudzikowski, podczas wrześniowej sesji rady gminy w Gorzycach powiedział, że do WOPR-u napływają sygnały świadczące o tym, że ratownicy na basenie Nautica nie podchodzą do swoich obowiązków w pełni profesjonalnie, korzystając w czasie pracy z telefonów komórkowych, zamiast troszczyć się o bezpieczeństwo osób przebywających na basenie. Jego wypowiedź nie spotkała się na sesji z rekcją władz gminy. Kilka miesięcy wcześniej dyrekcja Nautiki rozwiązała umowę z ratownikami zrzeszonymi w WOPR-ze. Od kwietnia tego roku bezpieczeństwa na basenie tym pilnują ratownicy z firmy zewnętrznej.

Sprawdzono na monitoringu

Do wypowiedzi przedstawiciela WOPR-u wójt gminy Daniel Jakubczyk wrócił jednak na ostatniej sesji rady gminy, która odbyła się pod koniec października. Jakubczyk poinformował, że zwrócił się do dyrektora GOTSiR Nautica Ryszarda Markiewicza o zweryfikowanie przedstawionych zarzutów i złożenie wyjaśnień w tej sprawie. - Z otrzymanej odpowiedzi dyrektora wynika jasno, że takie sytuacje nie miały i nie mają miejsca, co potwierdzają m.in. zapisy monitoringu. Przeprowadzone rozmowy z kasjerami krytej pływalni w sprawie ewentualnych skarg klientów na ten temat również nie potwierdziły zarzutów. Dyrektor GOTSiR poinformował także, że umowa z firmą świadczącą obsługę ratowniczą zawiera zapis o zakazie używania telefonów komórkowych w czasie pełnienia służby ratowniczej pod rygorem sankcji finansowych – informuje nas Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Klienci uwag nie mają

Na sesji obecny był przedstawiciel ratowników pracujących na basenie w Gorzycach. Po przedstawieniu informacji przez Wójta przedstawiciel ratowników potwierdził wyjaśnienia dyrektora.

Również nasze wcześniejsze wizyty na basenie, a także rozmowy z klientami basenu, przeprowadzone jeszcze przed publikacją wcześniejszego artykułu nie potwierdziły zarzutów wobec ratowników z Nautiki.

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].