Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jaki jest przepis na najlepsze pierogi ruskie? [ZDJĘCIA]

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi pierogów ruskich. Jedno z najpopularniejszych dań kuchni polskiej było tematem konkursu kulinarnego zorganizowanego we wtorek 17 października w Dziennym Domu Pomocy Społecznej "Iskierka" w Raciborzu.

W konkursie kulinarnym wzięli udział przedstawiciele DPS "Złota Jesień", świetlicy środowiskowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, DPS św. Notburgii, kędzierzyńskiego Dziennego Domu Opieki Społecznej oraz "Iskierki". Wśród uczestników dominowały panie, ale nie zabrakło też mieszających farsz i wałkujących ciasto panów.

- Chodzi o to, żeby ludzie się integrowali. Konkurs cieszy się dużą popularnością i budzie wielkie emocje wśród uczestników - mówi Halina Sacha, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Raciborzu.

Lepieniu pierogów przyglądał się Aleksander Drost, reprezentant kuchni Browaru Racibórz. Doświadczony kucharz przyznaje, że nie ma przepisu na idealne pierogi ruskie. - Generalnie tych przepisów jest tyle, ile osób je wykonujących. Nie ma jakiegoś ustalonego wzorca, a każdy z nas będzie mówił, że najlepsze są pierogi jego babci - mówi A. Drost. Zawodowemu kucharzowi imponowała organizacja pracy uczestników.

Konkurs "Mistrz pierogów ruskich" był drugą edycją kulinarnych zmagań organizowanych w Dziennym Domu Opieki Społecznej "Iskierka" w Raciborzu. Rok temu przygotowywano sałatkę ziemniaczaną, czyli kartoffelsalat. Tym razem postawiono na kuchnię polską. - Przede wszystkim chodzi o zabawę. Jednocześnie zwracamy uwagę, żeby danie konkursowe dało się przygotować w godzinę - wyjaśnia kierownik "Iskierki" Natalia Mielimąka. Podstawowy cel konkursu, czyli dobrą zabawę, udało się osiągnąć, o czym zaświadczają dołączone do artykułu zdjęcia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].