Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uwagi pod adresem ratowników. Bo nie są z WOPR-u?

Wiceprezes WOPR-u wbił szpilę włodarzom Gorzyc. Poszło o ratowników basenu Nautica. Ci rzekomo mają bardziej pilnować ekranów swoich telefonów niż bezpieczeństwa kąpiących się na basenie ludzi. To bardzo poważny zarzut. Ale czy prawdziwy?

Uwagi pod adresem ratowników. Bo nie są z WOPR-u?

Rewanż za rezygnację z usług?

Przedstawiciel WOPR-u sam przyznał, że jego opinia być może jest nieco stronnicza. WOPR do stronniczości rzeczywiście może mieć powody. Dlaczego? Do końca marca tego roku bezpieczeństwa na basenie pilnowali ratownicy zatrudnieni na etatach przez Gminny Ośrodek Turystyki Sportu i Rekreacji Nautica. Byli to ratownicy zrzeszeni w WOPR. W kwietniu ich obowiązki przejęli ratownicy firmy zewnętrznej, a konkretnie Wodnego Pogotowia Ratunkowego z Nowego Targu. Dyrektor basenu miał możliwość zatrudnienia innych ratowników, niż z WOPR-u, bo od 1 stycznia 2012 r. zadania z zakresu ratownictwa wodnego może pełnić każdy podmiot posiadający odpowiednią zgodę MSWiA (obecnie takich podmiotów na rynku jest ponad setka). - Zrezygnowaliśmy z usług etatowych ratowników na rzecz firmy zewnętrznej, która wygrała przetarg na pilnowanie bezpieczeństwa na naszym basenie – wyjaśnia Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach. Jeszcze przed dokonaniem zmian dyrektor obiektu tłumaczył, że takie rozwiązanie będzie optymalne pod względem finansowym. Z kolei wójt gminy mówił o poprawie jakości świadczonych usług, z czego można było wyciągnąć wniosek, że nie do końca był zadowolony z roboty ratowników zrzeszonych w WOPR.

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].