Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jubileusz 50-lecia wodzisławskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych

Przemarsz uczniów i nauczycieli oraz uroczysta Msza Święta w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śl. -  obchody jubileuszu 50 -lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych rozpoczęte.

Jubileusz 50-lecia wodzisławskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych

Dzisiejszego dnia w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyła się powiatowa uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej połączona ze świętem 50 –lecia istnienia ZSE.

Z ul. Szkolnej uczniowie i nauczyciele w uroczystym pochodzie przeszli do kościoła pw. WNMP. Ks. Prałat Bogusław Płonka przewodniczył mszy świętej. Poświęcił również sztandar Zespołu Szkół Ekonomicznych, którego patronem jest teraz Komisja Edukacji Narodowej.

O godzinie 12:00 w murach szkoły rozpoczęła się uroczysta akademia. Uświetnili ją swoją obecnością m.in. Senator RP Adam Gawęda, Posłowie RP, Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka oraz wielu innych znamienitych gości, w tym emerytowani pracownicy szkoły czy współpracujący z nią przedsiębiorcy. Po wprowadzeniu sztandaru, odśpiewaniu hymnu i powitaniu gości rozpoczęła się uroczystość Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Głos zabrał starosta wodzisławski, który podkreślił rangę zawodu nauczyciela i wręczył nagrody zasłużonym pedagogom z całego powiatu. Utwór muzyczny rozpoczął drugą część naszego święta: 50 –lecie ZSE. Dyrektor placówki Maria Lach w przemówieniu nawiązała do rozwoju szkoły na przestrzeni minionego półwiecza, wyraziła uznanie dla pracy obecnych oraz emerytowanych nauczycieli oraz podkreśliła wielkie znaczenie współpracy, jaką szkoła prowadzi z licznymi uczeniami i instytucjami.

Był czas na pamiątkowe podziękowania, a także odczytano uchwałę o nadaniu szkole nowego imienia i list gratulacyjny Minister Edukacji Narodowej, po czym nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Całość zwieńczył program artystyczny, w którym wystąpili uczniowie i absolwenci ZSE. Uroczystość zakończył wjazd jubileuszowego tortu, którym poczęstowano gości i gromkie „Sto lat” na cześć Jubilatki.

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Eugeniusz Wala

Były Przewodniczący Rady Powiatu Wodzisławskiego.

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].