Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wojsko w Pszowie? To możliwe!

Pszów jest brany pod uwagę przy lokowaniu bazy jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wojsko w Pszowie? To możliwe!

Okazuje się, że już od pewnego czasu Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) interesuje się Pszowem. Konkretnie, zainteresowanie wzbudziły tereny po kopalni Anna.

Możliwe, że to właśnie tam powstanie siedziba batalionu piechoty lekkiej Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) województwa śląskiego. Na niemal 80 hektarach po byłej kopalni znajdują się m.in. strzelnica czy szyby. Takie zaplecze mogłoby być wojsku przydatne.

Więcej o sprawie piszemy w aktualnym wydaniu "Nowin Wodzisławskich"

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dobrazmianaipisland (188.0. * .21) 17.12.2017 16:37

Wojsku może były by te tereny potrzebne ,ale nie ludzikom którzy bawią się w wojsko !

Frtiz75 17.12.2017 11:32

ludzie złoci ani nie próbujcie ich tu dować czamu ? bo pieronym bydom mieć umilane te jeich pieskie życie ......

~pffff (89.77. * .131) 29.09.2017 14:35

już je po nich, koło ich wystrzylo swojo luftbiksom ino te falagi obejrzy na ramionach

Jo_to_je 29.09.2017 10:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W razie ataku mogą chować się za murami Pszowskiego rynku ;)