Ukradli donice z marihuaną

Kierowca zareagował widząc, jak dwóch młodych mężczyzn kradnie donice z roślinami. Okazało się, że były to krzewy konopi indyjskich. 

Ukradli donice z marihuaną

Mieszkaniec powiatu rybnickiego jadąc ulicą Księdza Pojdy w Książenicach zauważył, jak dwóch młodych mężczyzn przeskakuje przez płot przekazując sobie donice z roślinami. Podejrzewał że dokonują oni kradzieży, więc zatrzymał się i ujął złodziei. Niestety, jednemu z mężczyzn udało się uciec. Okazało się, że w donicach była marihuana.

Świadek natychmiast powiadomił policję. Na miejsce został skierowany patrol. Mundurowi potwierdzili, że w donicach znajdują się krzewy konopi indyjskich. Dzielnicowi z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 17-letniego mieszkańca Czerwionki-Leszczyny.

Policjanci ustalili, że krzewy konopi indyjskich należą do 21-letniego mieszkańca posesji z której zostały skradzione. Okazało się, że mężczyzna zaprosił do siebie kilku znajomych na imprezę. Był wśród nich zatrzymany 17-latek, który opuszczając dom swojego kolegi zauważył w ogrodzie donice z marihuaną i postanowił je ukraść. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży krzewów konopi, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zaś 21-latek usłyszał zarzut uprawy konopi indyjskich. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

(acz)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].