Tłoczno w autobusach PKS? Będą korekty w rozkładzie i dodatkowe kursy

Do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu dotarły uwagi uczniów dojeżdżających do szkół w Wodzisławiu Śląskim, że po godzinie 7 rano w autobusach PKS jest zbyt tłoczno. Powiat zadba, by sytuacja uległa poprawie. Będą dodatkowe kursy. Przyjęto również kilka krytycznych uwag do obowiązującego od początku września rozkładu jazdy. Zmiany wejdą w życie w środę (27 września).

Tłoczno w autobusach PKS? Będą korekty w rozkładzie i dodatkowe kursy

Na adres poczty elektronicznej starostwa wpłynęło kilka wiadomości dotyczących panującego tłoku w autobusach komunikacji powiatowej. Dotyczyły one kilku kursów do Wodzisławia Śląskiego pomiędzy godziną 7 a 8, czyli w czasie kiedy młodzież dojeżdża do szkół ponadgimnazjalnych. Część uczniów skarżyła się, że niektóre autobusy z powodu zbyt wielu pasażerów na pokładzie w ogóle nie zatrzymały się na przystanku. Po sprawdzeniu tych informacji, okazało się że najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Gorzyczkach i Czyżowicach w gminie Gorzyce. Powiat podjął natychmiastowe działania, żeby komfort pasażerów, a w szczególności uczniów w dotarciu do szkoły znacząco wzrósł.

– W dni nauki szkolnej częściowo reaktywujemy linię 35 Gorzyczki – Czyżowice – Wodzisław Śląski – mówi Arkadiusz Łuszczak naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego – Będą to dwa poranne kursy o 7:15 i 8:10 i powrotny o 14:10. To wymaga jednak ściągnięcia dodatkowego autobusu z Raciborza i oczywiście pociąga spore koszty. Jednak bezpieczeństwo i komfort pasażerów są najważniejsze.

Autobusem tym po zakończeniu remontu ulicy Dworcowej w Czyżowicach będą mogli także dojechać uczniowie mieszkający na tzw. Pędzichu (okolice stacji kolejowej) do swojej szkoły podstawowej w centrum miejscowości.

Przyjęto również kilka krytycznych uwag do obowiązującego od początku września rozkładu jazdy, cześć z nich postanowiono uwzględnić. Zmiany wejdą w życie w środę (27 września).

Dodatkowe kursy:

Gorzyczki – Gorzyce – Czyżowice – Wodzisław Śl. (linia 35) 7:15 i 8:10

Wodzisław  Śl. – Gorzyczki (linia 35) 14:10

Lubomia las – Wodzisław Śląski (linia 31) 5:50

Wodzisław – Racibórz (linia 41) 10:45

Zmiany w istniejących kursów:

Wodzisław Śl. – Racibórz (linia 41) 4:35 i 5:35 odjadą o 5 min. wcześniej i pominą Pszów  (4:30 i 5:30)

Wodzisław Śl. – Uchylsko (linia 32) 13:20 odjedzie o 10 min. później (13:30)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~rozgoryczony (91.229. * .18) 20.09.2017 16:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie rozumiem w jakim celu zmieniano rozkład jazdy który funkcjonował przed wakacjami. Młodziez z Czyżowic spokojnie mogła dojechac do Szkół w Wodzisławiu i z powrotem. A teraz same problemy jak pKS sie nie zatrzyma to znowu młodziez jest wypraszana z autobusu.Powrotne godziny też wołają o pomstę do nieba trzeba czekać po 1h lub 1,5h na autobus. Przed wakacjami wszystko było oki