Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tłoczno w autobusach PKS? Będą korekty w rozkładzie i dodatkowe kursy

Do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu dotarły uwagi uczniów dojeżdżających do szkół w Wodzisławiu Śląskim, że po godzinie 7 rano w autobusach PKS jest zbyt tłoczno. Powiat zadba, by sytuacja uległa poprawie. Będą dodatkowe kursy. Przyjęto również kilka krytycznych uwag do obowiązującego od początku września rozkładu jazdy. Zmiany wejdą w życie w środę (27 września).

Tłoczno w autobusach PKS? Będą korekty w rozkładzie i dodatkowe kursy

Na adres poczty elektronicznej starostwa wpłynęło kilka wiadomości dotyczących panującego tłoku w autobusach komunikacji powiatowej. Dotyczyły one kilku kursów do Wodzisławia Śląskiego pomiędzy godziną 7 a 8, czyli w czasie kiedy młodzież dojeżdża do szkół ponadgimnazjalnych. Część uczniów skarżyła się, że niektóre autobusy z powodu zbyt wielu pasażerów na pokładzie w ogóle nie zatrzymały się na przystanku. Po sprawdzeniu tych informacji, okazało się że najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w Gorzyczkach i Czyżowicach w gminie Gorzyce. Powiat podjął natychmiastowe działania, żeby komfort pasażerów, a w szczególności uczniów w dotarciu do szkoły znacząco wzrósł.

– W dni nauki szkolnej częściowo reaktywujemy linię 35 Gorzyczki – Czyżowice – Wodzisław Śląski – mówi Arkadiusz Łuszczak naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego – Będą to dwa poranne kursy o 7:15 i 8:10 i powrotny o 14:10. To wymaga jednak ściągnięcia dodatkowego autobusu z Raciborza i oczywiście pociąga spore koszty. Jednak bezpieczeństwo i komfort pasażerów są najważniejsze.

Autobusem tym po zakończeniu remontu ulicy Dworcowej w Czyżowicach będą mogli także dojechać uczniowie mieszkający na tzw. Pędzichu (okolice stacji kolejowej) do swojej szkoły podstawowej w centrum miejscowości.

Przyjęto również kilka krytycznych uwag do obowiązującego od początku września rozkładu jazdy, cześć z nich postanowiono uwzględnić. Zmiany wejdą w życie w środę (27 września).

Dodatkowe kursy:

Gorzyczki – Gorzyce – Czyżowice – Wodzisław Śl. (linia 35) 7:15 i 8:10

Wodzisław  Śl. – Gorzyczki (linia 35) 14:10

Lubomia las – Wodzisław Śląski (linia 31) 5:50

Wodzisław – Racibórz (linia 41) 10:45

Zmiany w istniejących kursów:

Wodzisław Śl. – Racibórz (linia 41) 4:35 i 5:35 odjadą o 5 min. wcześniej i pominą Pszów  (4:30 i 5:30)

Wodzisław Śl. – Uchylsko (linia 32) 13:20 odjedzie o 10 min. później (13:30)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~rozgoryczony (91.229. * .18) 20.09.2017 16:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie rozumiem w jakim celu zmieniano rozkład jazdy który funkcjonował przed wakacjami. Młodziez z Czyżowic spokojnie mogła dojechac do Szkół w Wodzisławiu i z powrotem. A teraz same problemy jak pKS sie nie zatrzyma to znowu młodziez jest wypraszana z autobusu.Powrotne godziny też wołają o pomstę do nieba trzeba czekać po 1h lub 1,5h na autobus. Przed wakacjami wszystko było oki