Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PBG nie utraci kontroli nad Rafako

Wkrótce udział PBG w akcjonariacie Rafako może spaść do 33%. Nie oznacza to jednak, że firma z Wielkopolski straci kontrolę nad raciborską spółką.

PBG nie utraci kontroli nad Rafako

12 września wznowiono obrady Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Rafako. Właściciele raciborskiej firmy podjęli decyzję o emisji kolejnej serii akcji Rafako. Ich zakupem jest zainteresowany Polski Fundusz Rozwoju - państwowe przedsiębiorstwo kontrolowane przez Skarb Państwa. Jeśli zaplanowana na pierwszą połowę listopada transakcja dojdzie do skutku, udział PBG w akcjonariacie Rafako może spaść z obecnych 50% i 1 akcji do 33% akcji.

Aby uniknąć scenariusza, w którym pozostali akcjonariusze dogadują się ponad PBG i przejmuję kontrolę nad Rafako*, wprowadzono zmiany w statucie Rafako. Od teraz akcjonariusz dominujący, posiadający przynajmniej 33% akcji Rafako, jest uprawniony do powołania 3 członków rady nadzorczej w przypadku 5-osobowej rady lub 4 w przypadku 6-7-osobowej rady.

Zarząd Rafako spodziewa się, że dzięki emisji akcji uda się pozyskać kwotę 150–180 mln zł. Środki te mają zostać przeznaczone na inwestycje w dział badawczo–rozwojowy, a także wspomóc działania prowadzące do zwiększenia konkurencyjności Rafako.

W piątek 8 września zarząd Rafako poinformował o zwolnieniach grupowych. Ma nimi zostać objętych nawet 325 pracowników, głównie w obszarach wsparcia (finanse, informatyka, kadry; więcej informacji TUTAJ).

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Paweł_K (37.47. * .80) 11.04.2018 20:32

PBG ma utarty 'model biznesowy'...

trump 16.09.2017 08:40
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rafako musi zostac przejęte przez skarb państwa inaczej zginie