Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pójdą do Uśmiechniętej Pani [ZAPOWIEDŹ] [FILM]

Tysiące wiernych kolejny raz nawiedzą pszowską bazylikę. Już niedługo odbędą się tam uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Uśmiechniętej.

Pójdą do Uśmiechniętej Pani [ZAPOWIEDŹ] [FILM]

Świętowanie rozpocznie się już w sobotę 9 września o godz. 15.00 nabożeństwem drogi krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich. O godz. 17.30 w bazylice odprawione zostaną nieszpory maryjne. Po wieczornej mszy świętej ok. godz. 19.00 na balkonie wewnętrznym pszowskiej bazyliki odbędzie się koncert Pieśni Maryjnych z udziałem trębaczy. W niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta suma odpustowa. Homilię wygłosi biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, Markek Szkudło. Nieszpory maryjne z udziałem arcybiskupa Wiktora Skworca odbędą się o godz. 15.30. - Każdego roku w Pszowie modli się tysiące osób. W tym roku może być nas jeszcze więcej. Zapraszamy wszystkich na urodziny Matki Bożej - zaprasza ks. Andrzej Pyrsz, proboszcz parafii.

Cudowny obraz w Pszowie jest kopią wizerunku Matki Boskiej Jasnogórskiej, która po poważnym uszkodzeniu została przemalowana. Zalicza się go do najpiękniejszych wizerunków Maryi w Polsce. Ma to związek z delikatnym uśmiechem pszowskiej Madonny. A sławne szramy na jej policzku są na tym obrazie przykryte przez Fryderyka Siedleckiego tylko cienką warstwą farby. Obraz od początku cieszył się popularnością wśród wiernych, zwłaszcza po serii uzdrowień. A przed obrazem 16 czerwca 1968 r. modlił się nawet ks. kardynał Karol Wojtyła

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].