Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Schody do Jeruzalem

Brak schodów szczególnie dał się we znaki podczas ubiegłorocznego święta zmarłych.

Schody do Jeruzalem

Wykonaniem schodów na skarpie od strony ul. Jana Pawła II (naprzeciwko kościoła Matki Bożej) do ul. Cmentarnej w Raciborzu zajmie się zakład „Melkad” Klemensa Scheithauera z miejscowości Łańce. „Melkad” wygrał przetarg ceną 93,4 tys. zł. Raciborska firma „Brukarstwo Trakt” Jerzego Wyrobka zaproponowała magistratowi cenę 120,8 tys. zł.

Brak schodów szczególnie dał się we znaki podczas ubiegłorocznego święta zmarłych. Prowadząca do cmentarza Jeruzalem ulica Ocicka była wówczas remontowana, a wielu kierowców zdecydowało się skorzystać z parkingu przy ul. Jana Pawła II (naprzeciwko kościoła Matki Bożej). Odwiedzający groby swoich bliskich, nie chcąc nadkładać drogi, wspinali się po błotnistej skarpie, aby dostać się do cmentarza. Wcześniej o wykonanie schodów apelował do władz Raciborza m.in. radny Piotr Klima.

Ludzie

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~farsa (77.253. * .210) 24.07.2017 12:53

W końcu rozumu nabrali i coś pożytecznego dla ludzi czynią.