Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ludzie listy piszą, a poczta ich zawodzi

Mieszkanka Ostroga podjęła nierówny bój z Pocztą Polską, bo uważa, że jej usługi są na coraz gorszym poziomie. Nasza rozmówczyni (dane do wiadomości redakcji) lubi pisać i posyłać listy, więc okazji by kontrolować jakość usług poczty ma niemało. Niestety, zbyt często operator ją zawodzi.

Ludzie listy piszą, a poczta ich zawodzi
Ten list powinien dotrzeć z Wileńskiej na Ostróg w ciągu paru dni. Tymczasem "szedł" miesiąc. To jeden z wielu przypadków, które zirytowały raciborzankę korzystającą z usług Poczty Polskiej.

Nasza Czytelniczka twierdzi, że otwarte i uszkodzone listy z zagranicy otrzymuje od lat. Jeden z nich był nawet bez zawartości – nadeszła sama koperta. Kłopot dotyczy jednak nie tylko nadesłanych przesyłek. Korespondencja z Bydgoszczy dociera zawsze z jakimś felerem. Wysłany przez naszą rozmówczynię list priorytetowy doszedł z Raciborza do Opola dopiero po 2 tygodniach! Do oddalonych o 50 km Zebrzydowic list, również opłacony jako priorytet, w ogóle nie trafił do adresata, choć klientkę zapewniano, że dojdzie następnego dnia po wysłaniu. Zirytowana zażądała zwrotu opłaty, ale nie doczekała się go.

Czarę goryczy przelała przesyłka urzędowa, której czytelniczka uważnie wyczekiwała, bo jej treść była dlań bardzo istotna. Choć wysłano ją na początku kwietnia, to pod adres na Ostrogu dotarła dopiero pod koniec miesiąca. – Gdzie był ten list przez tyle tygodni? – klientka poczty pytała w urzędzie, ale bez odzewu. – Zero jakiejkolwiek reakcji. Jestem zbulwersowana bałaganem i niesolidnością – ubolewa.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gruszka94 (78.10. * .195) 12.02.2018 08:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czemu mnie to nie dziwi? Nie bez powodów ludzie szukają alternatyw, by nie musieć korzystać z usług poczty. Na szczęście teraz bardzo rozwinięty jest rynek kurierski, co sprawia, że można wysyłać przesyłki nie martwiąc się, czy w ogóle dojdą. Ja korzystam z miejsc takich jak giełda transportowa https://furgonetka.pl/ dzięki czemu mogę zaoszczędzić spore pieniądze w skali roku. Wam polecam takie samo rozwiązanie.

panskieoko 13.07.2017 16:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

towarzysz zezem vel gyniuś ci to wytłumaczy !