Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odpust u Antoniczka i sztandar dla Rybnika

W niedzielę 18 czerwca w bazylice pod wezwaniem św. Antoniego odprawiono mszę odpustową w intencji mieszkańców Rybnika. W nabożeństwie uczestniczyło wielu znamienitych gości. Uroczystej Eucharystii przewodniczył metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc, który pobłogosławił sztandar miasta Rybnika.

Odpust u Antoniczka i sztandar dla Rybnika

Zwracając się do wiernych zwrócił uwagę na symbolikę sztandaru nawiązującego do herbu miasta z wizerunkiem ryby będącej znakiem rozpoznawczym chrześcijan. Metropolita zwracając się do wiernych wspomniał również o odwiecznym kulcie św. Antoniego Padewskiego w Rybniku i Ziemi Rybnickiej. Przypomniał, że oficjalnie od 2007 roku św. Antoni jest patronem Rybnika. Po nabożeństwie ulicami miasta przeszła procesja z figurą św. Antoniego.

Janusz Rzymanek

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].