Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tłumy wiernych przeszło w procesji Bożego Ciała w Wodzisławiu

Wodzisławscy wierni wzięli dziś udział w uroczystościBożego Ciała. Procesja rozpoczęła się eucharystią w kościele św. Herberta, a zakończyła się w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Tłumy wiernych przeszło w procesji Bożego Ciała w Wodzisławiu

Podczas mszy św. dziekan Janusz Badura namawiał wiernych, aby obnosili się ze swoją wiarą. - Jeśli kochasz, to pragniesz pokazać, tego kogo kochasz - podkreślał. Dodał, że udział w procesji jest pięknym i publicznym świadectwem wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.

Po eucharystii wyruszyła procesja w stronę kościoła pw. Wniebowzięcia NMP. Obie parafie połączyła w świętowaniu 760 rocznica powstania parafii Wniebowzięcia NMP. Dlatego wspólna procesja przeszłe z jednego kościoła do drugiego.

W uroczystości licznie wzięli udział wodzisławscy wierni, poczty sztandarowe, dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci sypiące kwiaty. A okna domów przy ul. Radlińskiej były przystrojone emblematami eucharystycznymi.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].