Nie chcą być traktowani gorzej niż duże markety

Wodzisławscy przedsiębiorcy oczekują, że miasto poprawi system odbioru odpadów.

Nie chcą być traktowani gorzej niż duże markety

Wracamy do tematu, który poruszył wielu przedsiębiorców. Chodzi o nowe przepisy i nowe ceny, które wprowadziło miasto.

Przypomnijmy, że do niedawna było tak, że przedsiębiorcy na własną rękę podpisywali umowy z firmami, które wywoziły im śmieci. Zwykle odbywało się to w ten sposób, że gdy kubeł był zapełniony, przedsiębiorca dzwonił do firmy, ta przyjeżdżała, zabierała odpady i wystawiała fakturę. Od 1 stycznia zasady się jednak zmieniły. Miasto przejęło obowiązek odbierania śmieci z terenu tzw. nieruchomości niezamieszkałych. W praktyce oznacza to tyle, że przedsiębiorcy muszą uiszczać comiesięczną opłatę, a wybrana przez miasto firma dwa razy w miesiącu zabiera śmieci.

Problem w tym, że dla wielu przedsiębiorców nowe stawki za śmieci są drakońskie. Bulwersuje ich też fakt, że nowe zasady nie dotyczą sklepów wielkopowierzchniowych, czyli marketów. Te nadal mogą wywozić śmieci według starych zasad.

W Wodzisławiu najdrożej

Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu postanowił interweniować. Instytucja zrzeszająca wodzisławskich przedsiębiorców skierowała do rady miasta pismo, w którym apeluje "o wyjaśnienie szeregu kwestii związanych z odbiorem odpadów z posesji niezamieszkałych", przeanalizowanie problemów zgłaszanych przez przedsiębiorców oraz o zorganizowanie spotkania w temacie odbioru śmieci. - Mamy szereg interwencji od naszych członków, gdzie przedstawiają koszty, jakie zostały im narzucone i jak to wygląda na przykładzie ich firm - napisał w piśmie Jerzy Waltar starszy Cechu.

Ludzie

Adam Króliczek

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Jan Grabowiecki

Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
idla 18.06.2017 13:46

tak samo mieszkańcy płaca znowu drożej,a firma preferowana przez UM zarabia na nas,a w Rybniku mniej płacą,ta sama firma tam wykonuje usługi,jak widac kosztem nas,bo nikt tego nie kontroluje co dzieje sie z smieciami,czy tyle ich jest jak faktury wykazują,brak kon troli rodzi oszustwa

ergo 15.06.2017 09:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Bardzo dobrze, ze ktoś dobiera się do tych pazernych tyłków z U. M. Kieca nienawidzi sektora MSP i od lat to pokazuje.