Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie ZST na najwyższych stopniach podium powiatowego konkursu.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium  Powiatowego Konkursu Historycznego „Armia Krajowa 1942 – 2017”, który przeprowadzony został pod koniec kwietnia w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

Uczniowie ZST na najwyższych stopniach podium powiatowego konkursu.

W konkursie zorganizowanym z okazji 75. rocznicy powstania AK wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego.

Do rywalizacji stanęło 14 drużyn, dwuosobowe zespoły tworzyli uczniowie klas pierwszych i drugich.

Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. reprezentowali:

- Dawid Mańka 2E (I miejsce),

- Daniel Grzonka 2E (I miejsce),

- Aleksander Przybyła 1LO (II miejsce),

- Jakub Folwarczny I LO (II miejsce).

 Organizatorami konkursu byli Koło Wodzisławskie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej,  Muzeum w Wodzisławiu Śląskim  wraz z Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego i Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania referatu dra Joachima Grabca oraz wzięli udział w pokazie broni i sprzętu wojennego z czasów drugiej wojny światowej przygotowanym przez grupę GRH ,,Piechota” pod kierownictwem Mariusza Chłapka.

Drużynom, które zajęły czołowe miejsca, nagrody wręczyli: Wicestarosta Wodzisławski Grzegorz Kamiński, Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Chrobok oraz kombatanci z Armii Krajowej Robert Grzybek i Władysław Szymura.

Główną nagrodę w konkursie - wyjazd do Brukseli - ufundowało biuro Posła Bolesława Piechy. Nagrody wręczono także uczestnikom, którzy wykonali prezentację multimedialną na temat AK w naszym regionie.

Opiekę merytoryczną nad reprezentantami ZST sprawowali: mgr Beata Rudnicka, mgr Krzysztof Witosz, mgr Marcin Paprotny.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].