Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drugie miejsce uczniów ZST w ogólnopolskim konkursie

Kolejny wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim - Phillip Musioł, Mateusz Balawajder i Szymon Lipiński zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu "Przedsiębiorczy na rynku finansowym".

Drugie miejsce uczniów ZST w ogólnopolskim konkursie

W dniach 20 - 22 kwietnia 2017 roku w Konstancinie - Jeziornie odbył się finał OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "PRZEDSIĘBIORCZY NA RYNKU FINANSOWYM".

Organizatorem  konkursu  była Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości wspierana przez Narodowy Bank Polski i Citi Foundation.

W Wielkim Finale reprezentanci szkoły zmierzyli się z drużyną technikum ekonomicznego w Limanowej. Uczniowie walczyli o najwyższe miejsce na podium, biorąc udział w publicznej debacie na temat: "Kapitał jest ważniejszy niż pomysł na biznes"

Konkurs przebiegał w III etapach:

- do I etapu przystąpiło prawie 10 000 uczniów z całego kraju, rozwiązywali oni testy i zadania z zakresu zarządzania finansami,

- do II etapu zakwalifikowało się 20 trzyosobowych drużyn, ich zadaniem było nagranie 3 - minutowego filmu pt." Dodać zero na koncie, czyli jak pomnażać pieniądze", klip należało umieścić na YouTube i pozyskać jak najwięcej głosów internautów, ich głosy decydowały o tym, które filmy były oceniane przez jurorów,

- do III etapu zakwalifikowało się 8 zespołów, które w trakcie dwudniowych zmagań uczestniczyły w debatach między sobą, rozwiązywały test z wiedzy o finansach i 5 zadań obliczeniowych oraz podejmowały decyzje biznesowe.

Wielki finał przeprowadzony został w formie publicznej debaty dwóch najlepszych zespołów.

Wyniki konkursu opublikowane zostały na stronie:

http://www.moje-finanse.junior.org.pl/…/nauczyciel-komunika…

Relację z finału można zobaczyć w wydarzeniach na stronie:

http://www.junior.org.pl/pl/aktualnosci

Tym razem uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim odnieśli sukces, osiągając rewelacyjny wynik i zajmując ostatecznie drugie miejsce w rywalizacji  z uczniami najlepszych techników ekonomicznych i liceów ogólnokształcących z całego kraju. Uczniowskie debaty na temat: "Kapitał jest ważniejszy niż pomysł na biznes" były fascynujące.

Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce zajęli uczniowie z Technikum w Limanowej: Karolina Dudek, Marcin Karpierz, Damian Hanula pod opieką pani Karoliny Ruchały

II miejsce zajęli uczniowie z Technikum Nr 3 w Wodzisławiu Śląskim: Phillip Musioł, Mateusz Balawajder, Szymon Lipiński pod opieką pani Elżbiety Kłosek

III miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu: Daniel Projs, Michał Łappo, Michał Koberski pod opieką pani Emilii Mendak

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].