Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ogrzejemy się metanem z nieczynnej kopalni? Ruszają próbne odwierty

Mieszkańców Wodzisławia Śl. zainteresowały zagadkowe prace prowadzone w dzielnicy Radlin II, w rejonie ul. Owocowej. Wśród pól stanęła potężna instalacja do wykonywania odwiertów.

Ogrzejemy się metanem z nieczynnej kopalni? Ruszają próbne odwierty

– Ludzie tam chodzą, oglądają, ale nikt nie wie, po co to jest – powiedziała nam jedna z mieszkanek Radlina II. Temat poruszyła też radna miejska Katarzyna Zöllner-Solowska na forum komisji gospodarki komunalnej. Władze miasta nie miały jednak wiedzy o prowadzonych tam pracach. Nam udało się dowiedzieć, że w Radlinie II wykonywany jest jeden z pierwszych odwiertów mających na celu poszukiwanie złóż metanu z pokładów byłej kopalni „Anna”.

Etap badawczy

Prace prowadzi firma Algeo na zlecenie spółki Termospec z Żor. Na razie trwa montaż instalacji do prowadzenia odwiertów badawczych. To pracochłonne zadanie. Po nim rozpocznie się etap poszukiwawczo-rozpoznawczy. Jeśli zakończy się pozytywnie, dopiero wtedy będzie można myśleć o eksploatacji, a co za tym idzie o przetwarzaniu metanu na tani prąd i ciepło. – Prognozy wskazują na to, że metan powinien tam być, ale nie chcemy zapeszać – mówi Janusz Bednorz, dyrektor handlowy firmy Termospec, która jest inwestorem zadania.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
expert 11.02.2019 20:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

coś wiadomo na temat wyników?