Rybnicki radny wybrany do Najlepszej Samorządowej Rady w Polsce

Jerzy Lazar jednym z laureatów konkursu na samorządowca 2016 roku.

Rybnicki radny wybrany do Najlepszej Samorządowej Rady w Polsce

Serwis Portalsamorzadowy.pl zorganizował konkurs na najlepszego samorządowca 2016 roku. Czytelnicy tego portalu wybrali też najlepszych samorządowców w każdym regionie, z których została stworzona Najlepsza Samorządowa Rada w Polsce. Głosowanie na najlepszych marszałków województw, prezydentów miast oraz radnych w 2016 r trwało do 10 lutego. Oddano ponad 152,5 tys. głosów.

Wśród laureatów znalazł się także radny z Rybnika. Jest nim Jerzy Lazar. – Nie spodziewałem się takiego rozstrzygnięcia. Śledziłem konkurs, ale bardziej w kontekście Rybnika, nie przypuszczałem, że zostanę uwzględniony w rankingu ogólnopolskim – mówi nam radny Lazar, dodając, że teraz trzeba się skupić na pracy, ponieważ wybory samorządowe już za 1,5 roku. A jak przedstawia siebie i to co robi rybnicki radny: „W WOPR działam od 21 lutego 1974 roku, wtedy ukończyłem kurs MAR, a rok później RW i rozpocząłem intensywną działalność społeczną w komisji rewizyjnej, a następnie w Zarządzie Rejonowym WOPR na różnych funkcjach – ostatnie 10 lat jako wiceprezes organizacyjny. Współorganizowałem Grant Prix Polski dwa razy i byłem jednym z dwóch inicjatorem Licealiady, która odbędzie się w marcu po raz 13. W tym czasie kiedy byłem kierownikiem kąpielisk i pływalni krytej oraz pawilonu judo byłem współorganizatorem ligi amatorskiej w koszykówce i organizatorem turniejów piłkarskich na „Rudzie". To zaowocowało, że w 2006 roku dostałem się do Rady Miasta Rybnika i działałem w 5 komisjach. Ponownie wróciłem do rady w 2014 roku, ale już z trzecim wynikiem wyborczym. Obecnie w Radzie Miasta Rybnika działam jako wiceprzewodniczący komisji komunikacji i transportu zbiorowego, jestem członkiem komisji oświaty, kultury i sportu, członkiem komisji przemysłu węglowego, ekologicznej i rolnictwa, członkiem komisji zdrowia i pomocy społecznej, członkiem komisji gospodarki przestrzennej i działalności gospodarczej. Jestem również powołany przez prezydenta Piotra Kuczerę do komisji mieszkaniowej i komisji zagospodarowania zalewu, Pniowca i terenu Funkcji EDF Polska. Zostałem powołany do Rady Ośrodka Jana Pawła II. Ponadto jestem przewodniczącym komisji rewizyjnej w Polonii Rybnik i w zarządzie UKS 1. Działam już 26 lat w Radzie Dzielnicy Orzepowice i czwartą kadencję w OSP Orzepowice, a także w Związku Solidarność przy KWK Chwałowice. Wprowadziłem do budżetu budowę żłobka, budowę drogi odgałęźnej ul. Bratków. Remont byłego internatu medycznego – powstanie tam 26 mieszkań. Uczestniczyłem w pracach, które doprowadzą do budowy bulwarów wzdłuż Nacyna – od ul Rudzkiej, a także do powstanie systemu podlewania murawy przy boisku Zucha Orzepowice.”

Jerzy Lazar urodził się w 1951 roku, zasiada w Radzie Miasta Rybnika jako przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Posiada wykształcenie średnie. Obecnie przebywa na emeryturze.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
EgonzRybnika 23.02.2017 10:30

Pan Jerzy jest wielkim społecznikiem. Znam Go i Jego działalność od lat i mam do Niego za to wielki szacunek. Przez skromność zapewne nie podał jeszcze innych funkcji które pełnił w większości społecznie i tak na przykład był członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Rybniku ( obecnie PSONI ).
Pozdrawiam serdecznie - rozmawialiśmy wczoraj na Balu PSONI w SP 11 - Egon z Rybnika