Plusy i minusy. 2016 rok podsumowują Bartosz Demczuk i Jerzy Lazar

Jak wspominają kończący się rok osoby związane z Rybnikiem?

Plusy i minusy. 2016 rok podsumowują Bartosz Demczuk i Jerzy Lazar

Bartosz Demczuk, Kabaret Młodych Panów

Oceniając ten rok, muszą go podzielić na kilka kwestii.

Kabaret Młodych Panów, plusy: duża liczba występów, przy pełnych salach, nie tylko na Śląsku ale i w całej Polsce, a nawet poza granicami kraju. Nowy program „Bogowie”, po 2 latach grania „10 na 10” dał nam dużo pozytywnej energii do działania.

Życie prywatne: plusy: nowy dom, nowe możliwości, nowe wyzwania, nowi sąsiedzi. Minusy: ta „robota” wokół domu, przeprowadzka i urządzania domu uniemożliwiły mi w tym roku grę w golfa ☺.

Życie polityczne, sportowe: plusy: w końcu można popatrzeć na polskich piłkarzy bez dreszczyku emocji o wynik i bez zażenowania grą. Minusy: tyle minusów w polityce wg mnie, że nie starczy miejsca na ich wypisywanie. Minusy sportowe – Olimpiada w Rio – liczyłem na więcej.

Jerzy Lazar, radny Miasta Rybnika

Dla mnie duży plus, to wyremontowanie obiektu mostowego na rzece Nacynie przy ul. Rudzkiej. Wymiana wodociągów na ul. Rudzkiej, Tulipanów, Pelargonii, Piwonii, Dzikiej Róży, bo teraz można te drogi remontować, a w pasie drogowym są dwie kapliczki i razem z przebudową ul. Rudzkiej mają być odrestaurowane. Minusem jest brak budowy żłobka i remontu klatki schodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7. Minusem jest również brak odpowiedniej płacy dla ratowników WOPR. Dlatego ratownicy z Rybnika, o sporym doświadczeniu, zatrudniani są na kąpieliskach w Żorach, Knurowie oraz Szymocicach. Sporo tych doświadczonych ludzi poszło do pracy w kopalniach. Dlatego nie mamy pełnej obsady na Rudzie w maju i czerwcu, a także we wrześniu. Na plus można zapisać fakt, że mamy duże możliwości dla seniorów w Fundacji EDF Polska i na pawilonie judo –gdzie 2 razy w tygodniu jest prowadzona gimnastyka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].