Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szlachetna Paczka w ZST

Społeczność Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. już po raz szósty nie zawiodła - uczniowie i nauczyciele „Budowlanki” kolejny raz wzięli udział w projekcie Stowarzyszenia WIOSNA pt. SZLACHETNA PACZKA.

Szlachetna Paczka w ZST

Już sama nazwa wskazuje, że decydując się na udział w tym przedsięwzięciu, trzeba oprócz daru materialnego, podzielić się najwyższymi uczuciami z osobami potrzebującymi, należy otworzyć się na drugiego człowieka, spojrzeć z uwagą na jego problemy.

Gotowości do pomagania w „Budowlance” nigdy nie brakuje. I tym razem nie mogło być inaczej. Uczniowie i nauczyciele pochylili się nad chorobą dziewiętnastolatka - ofiarowali pomoc i wsparcie chłopcu, który w wyniku operacji i nagłej choroby utracił pamięć świeżą.

W jego przypadku potrzebne są rehabilitacja i szereg badań, od których zależne jest, jak będzie wyglądało dalsze leczenie.

Celem działania uczestników akcji oprócz zakupu produktów codziennego użytku, które odciążą budżet rodziny, było nabycie laptopa umożliwiającego wzmocnienie i urozmaicenie codziennych ćwiczeń pamięci. Komputer zapewniający dostęp do Internetu umożliwi też komunikację z kolegami. Młodzież wspólnie z nauczycielami z entuzjazmem przystąpiła do zbiórki. Po zgromadzeniu potrzebnych środków zakupiono produkty, korzystając z opisu sporządzonego w Internecie przez wolontariuszy.

Społeczność ZST szeroko zaangażowała się w działania związane z organizacją SZLACHETNEJ PACZKI - uczniowie i pracownicy „Budowlanki” wspólnymi siłami przygotowali w szkolnej bibliotece 30 paczek, a 9 grudnia gromadnie zjawili się w Wodzisławskim Centrum Kultury, by zamienić pomieszczenia domu kultury w magazyn gotowy do przyjęcia paczek darczyńców.

10 grudnia 2016 r. wiele osób stawiło się w szkole na czele z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego - Łukaszem Sosną, by pod opieką p. Aleksandry Prudel i innych nauczycieli przewieźć prezenty do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Tam w świątecznym klimacie uczniowie i nauczyciele odebrali dyplom z podziękowaniami z rąk liderki rejonu Stowarzyszenia WIOSNA, p. Anny Kiszel.

W niedzielę 11 grudnia odbył się ogólnopolski Wielki Finał tegorocznej akcji – ucznia „Budowlanki”, dla którego zbierano w tym roku dary odwiedzili: wychowawca, wolontariusze, koledzy oraz studenci drugiego roku rehabilitacji w Katowicach.

Godny uwagi jest fakt, że w akcję pomocy organizowanej w ramach SZLACHETNEJ PACZKI w charakterze wolontariuszy zaangażowało się czterech członków społeczności szkolnej - trzech uczniów klas maturalnych: Magdalena Czaika, Magdalena Borzęcka, Michał Mucha oraz nauczyciel - Bożena Polkowska.

Łączna wartość pomocy zamknęła się w kwocie 8170 zł, na rehabilitację przekazano 4380 zł.

Rodzina i obdarowany bardzo się wzruszyli, szczególnie ze środków na rehabilitację i laptopa, który został uruchomiony na pierwszych zajęciach indywidualnych.

W działania związane z pomaganiem potrzebującym zaangażowali się też uczniowie klasy 2 ZSZ z rodzicami i zostali darczyńcami jednej z rodzin, która również obdarowana ostała w ramach tegorocznej akcji.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].