Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lokatorze spółdzielni Orłowiec – masz problem? Od razu dzwoń do prezesa.

Jarosław Szymura był jednym z lokatorów familoka, który pod koniec sierpnia uległ spaleniu. Otrzymał od spółdzielni mieszkanie zastępcze w innym familoku na tym samym osiedlu w Olzie. 

Lokatorze spółdzielni Orłowiec – masz problem? Od razu dzwoń do prezesa.

Tyle że od trzech miesięcy nie może doprosić się by administrator budynku – Spółdzielnia Mieszkaniowa Orłowiec – wymienił okno, w którym zamiast szyby jest dykta i... folia. – Nadchodzi zima, jak mam tu mieszkać? – pyta Szymura, który poprosił nas o interwencję.

Mężczyzna pokazuje mieszkanie. To kawalerka na parterze, nieco ponad 20 m kwadratowych, w kiepskim stanie. Wszędzie porozstawiane materiały potrzebne do remontu m.in. płyty kartonowo–gipsowe, które trafią na ściany i sufit. I dwa problemy. Nieszczelne okno i sporej wielkości dziura w drewnianej podłodze. – Interweniowałem kilka razy w zarządzie osiedla w Raciborzu. Bez skutku. A dziura i fatalne okno sprawiają, że nie mogę rozpocząć remontu mieszkania. Kupiłem potrzebne materiały, chcę mieszkanie wyremontować, ale muszę czekać, aż spółdzielnia wymieni to okno i naprawi podłogę – pokazuje nasz rozmówca. Na razie musi mieszkać u znajomych. Mężczyzna zapewnia, że nie ma zaległości względem spółdzielni, a czynsz opłacony jest z nadwyżką do stycznia. – Czynsz wynosi 150 zł, tylko ciekawe za co, skoro nie można tu zamieszkać – nie kryje zdenerwowania mężczyzna.

O sprawę zapytaliśmy prezesa SM Orłowiec Mariusza Ganitę. Ten mocno zirytowany odparł, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca, bo wszyscy pogorzelcy otrzymali mieszkania, gotowe do zamieszkania. – A jeśli ten pan ma problem z oknem, to czemu nie informuje o tym spółdzielni, tylko dzwoni gdzie indziej? – dziwi się Ganita. Tłumaczymy, że mężczyzna kontaktował się z zarządem osiedla w Raciborzu. – Miał zadzwonić do mnie – odpowiada krótko Ganita.

Z prezesem spółdzielni rozmawialiśmy dwa tygodnie temu. W środę 7 grudnia okno w mieszkaniu nadal było niewymienione.

(art)

Ludzie

Mariusz Ganita

Były Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec" w Rydułtowach

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~prezes123 (155.133. * .203) 18.12.2016 11:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

ten czlowiek jest udrenka osiedla

~Prezes123 (155.133. * .203) 18.12.2016 10:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tak on tego napewno nie zaplacil ze swoich zsrobionych pieniedzy jak nie pracuje od nowego roku znowu bedzie mial dlug nawet pradu niemia

~takijaki12 (91.200. * .220) 17.12.2016 20:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Przepił czy nie ale skoro płaci to mu się należy i tyle !

~bronek098 (155.133. * .203) 17.12.2016 17:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

od ksiedza dostol przepil z opieki przepil

~jorgus12321 (155.133. * .203) 17.12.2016 17:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

teraz jak calo kasa przepil to sie odzywo brynol