Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spotkanie z Marcinem Szewczykiem – pisarzem, absolwentem ZST.

Kolejny raz śląskie klimaty zagościły w wodzisławskiej „Budowlance”. Tym razem za sprawą twórczości Marcina Szewczyka – absolwenta Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. 7 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie z młodym twórcą, autorem książki  „Silesia Noir”, które poprowadziła jego była polonistka p. Ewa Radecka.

Spotkanie z Marcinem Szewczykiem – pisarzem, absolwentem ZST.

Młodzież miała okazję poznać debiutującego literata i posłuchać o tajnikach warsztatu pisarskiego dzięki zaangażowaniu bibliotekarek ZST – panie  Bożena Polkowska, Irena Benisz oraz Ksenia Tosta zorganizowały spotkanie autorskie z Marcinem Szewczykiem, angażując w przygotowanie odpowiedniej oprawy  aktualnych uczniów „Budowlanki”, dzięki czemu wydarzenie stało się okazją zarówno do popularyzacji twórczości młodego literata, jak i sposobem na integrację społeczności szkolnej.

Zaproszony przez szkołę gość jest pasjonatem historii, który mimo że ukończył szkołę techniczną, realizuje się przede wszystkim jako artysta aktywny na wielu polach. Absolwent ZST jest autorem jednoaktówek wystawianych przez aktorów katowickiego teatru Korez. W listopadzie zaś ukazała się jego debiutancka książka „Silesia Noir – Czorny kryminał o czornym Śląsku we ślonskij godce”. Akcja tej powieści rozgrywa się w okolicach Rybnika i Raciborza i opowiada o tzw. „mordyszu”, czyli mordercy, który grasował na tych terenach. Marcin Szewczyk w swojej twórczości posługuje się wyłącznie śląską gwarą. Choć jest on jeszcze młodym artystą, został już wielokrotnie doceniony i nagrodzony za swoją twórczość.

W spotkaniu zorganizowanym na sali konferencyjnej z wielką przyjemnością uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych. Wśród publiczności nie zabrakło dyrektora placówki oraz przedstawiciela Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl., które reprezentowane było przez panią Bożenę Szkatułę.

Publiczność weszła w interakcję z autorem kryminału,  zadając mu wiele pytań na temat książki i jego zainteresowań. Gość barwnie odpowiadał na pytania, podkreślając, że swą wiedzę zbudował m.in. w oparciu o opowieści, relacje starszego pokolenia. Jego wychowawca, a obecnie dyrektor Czesław Pieczka przywołał kilka humorystycznych sytuacji związanych z okresem nauki w ZST, co bardzo ociepliło atmosferę i rozbawiło młodzież.

Spotkanie jest jednym z działań podjętych przez szkołę w ramach obchodów roku czytelnictwa.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].