Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Harcerze z Raciborza trzeci na Śląsku

W piątek i sobotę, 18 i 19 listopada, 1. Raciborska Drużyna Harcerzy „Karacena” w liczbie dwudziestu harcerzy uczestniczyła w Turnieju Drużyn Leśnych Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy walcząc o to, aby zdobyć miano „drużyny orlej”. Zachęcamy do lektury relacji z turnieju, której autorem jest harcerz Arkadiusz Tobiasz.

Harcerze z Raciborza trzeci na Śląsku

Wszystko rozpoczęło się o godzinie 18:00 na placu Piastów w Gliwicach, gdzie stawiliśmy się jako pierwsi, bowiem nasi konkurenci z Wodzisławia pomylili miejsce zbiórki. Na placu powitał nas p.o. komendanta chorągwi phm. Marcin Mucha, który wyznaczył nam zadanie zlokalizowania skrzynek geocachingowych oraz dostania się pod wieżę radiostacji gliwickiej. Jak się przekonaliśmy na własnej skórze, szukanie takich skrzynek w nocy nie jest łatwym zadaniem, ale udało nam się znaleźć chociaż jedną. Po przybyciu pod wieżę otrzymaliśmy zadanie udania się do Wilczego Gardła, dzielnicy Gliwic na 20:30. Nie czekając wsiedliśmy w autobusy i przybyliśmy przed czasem, tutaj również byliśmy pierwsi. W miejscowej szkole zjedliśmy kolację i ruszyliśmy na ognisko obok leśniczówki w Smolnicy. W czasie ogniska, po gawędzie opowiedzianej przez p.o. komendanta chorągwi, prezentowaliśmy zdobytą wcześniej wiedzę o przeciwnikach, a także pląsy i piosenki. Po powrocie do szkoły udaliśmy się spać, jednak zastęp zastępowych miał grę nocną związaną z samarytanką.

W sobotni poranek udaliśmy się do kościoła w Smolnicy, gdzie o 8:00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, którą odprawił sekretarz chorągwi ks. pwd. Karol Darmas. Po czym udaliśmy się znów do leśniczówki i mimo padającego deszczu w bojowym duchu przygotowywaliśmy się do gry, która miała się rozpocząć. Naszym zadaniem było opanowanie jak największej ilości dzielnic, były to punkty na terenie leśnictwa zaznaczone na mapie. Aby opanować dany punkt trzeba było uzyskać jak najlepszy wynik na nim, a na każdym punkcie można było pojawiać się wiele razy. Poruszaliśmy się zastępami próbując opanować różne punkty, na których musieliśmy wykazać się wiedzą harcerską, a także innymi umiejętnościami: strzelaniem z wiatrówki, łuku, piłowaniem kłody na czas, przygotowaniem posiłku dla drużyny, musztrą. Działaniem zastępów koordynował drużynowy, ćw. Karol Kurp, który znajdował się w sztabie, a porozumiewał się z nami poprzez krótkofalówki. Po lesie były również rozsiane punkty specjalne, białe kartki z logo chorągwi, które były ukryte po lesie. W przypadku spotkania przeciwnika można było wdać się z nim w walkę, bowiem każdy uczestnik miał na ramieniu taśmę, którą można było zerwać przeciwnikowi. W takim wypadku uczestnik nie mógł brać udziału w zadaniu na punkcie do czasu jak został opatrzony przez sanitariusza, którym był przyboczny.

Gra skończyła się o 14:00, a po powrocie mogliśmy zjeść przygotowany w trakcie niej posiłek. Po zjedzeniu obiadu komenda chorągwi sprawdziła jeszcze liczbę sprawności wyszytych na naszych mundurach. Tutaj również okazaliśmy się być lepsi niż konkurenci. O 15:00 odbył się apel kończący, a nasza drużyna w turnieju zajęła drugie miejsce, gdzie do zwycięstwa zabrakło nam jedynie 3 punktów. Tym samym 1 Raciborska Drużyn Harcerzy „Karacena” jest trzecią najlepszą drużyną na śląsku wśród harcerzy. W przyszłym roku już planujemy zostać drużyną puszczańską i starać się o miano „Drużyny Rzeczypospolitej”, czyli najlepszej drużyny męskiej w ZHR.

źródło: ZHR Racibórz, więcej zdjęć TUTAJ

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].