Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Harcerze i harcerki z Raciborza i Wodzisławia na biwaku w Brzeźnicy

Od 21 do 23 października prawie 70 harcerek i harcerzy z Raciborza i Wodzisławia uczestniczyło w biwaku w Brzeźnicy.

Harcerze i harcerki z Raciborza i Wodzisławia na biwaku w Brzeźnicy

W piątek po przyjeździe do ośrodka LKS „Dąb Brzeźnica” wieczór upłynął nam na różnych zabawach integracyjnych. Następnie zjedliśmy kolację oraz mieliśmy apel rozpoczynający biwak i wspólny kominek, który poprowadził druh Karol. Jak wszyscy poszli spać, zastępowych 1 RDH czekało zadanie, w środku nocy po zawiązaniu im oczu zostali wywiezieni w nieznane miejsce, z którego musieli jak najszybciej wrócić do miejsca biwaku.

W sobotę rano harcerze z Raciborza ruszyli na zwiad do Łubowic, harcerki z Wodzisławia i Raciborza powędrowały do ruin pałacu w Sławikowie, natomiast harcerze w Wodzisławia mieli grę terenową. Te zajęcia trwały do obiadu, którym było spaghetti przygotowane przez naszego komendanta związku drużyn, druha Arka. Po południu harcerki miały grę terenową połączoną z biegiem na stopień, harcerze z Raciborza różne zajęcia sportowe, m.in. grali w bulle, fińskie kręgle, kubb, piłkę chińską, a także piłkę nożną. Wszystkie zajęcia podobały się harcerzom mimo lekkiego mrozu. Harcerze z Wodzisławia i Raciborza później zorganizowali turniej bokserski. Wieczorem, po kolacji, harcerze z Wodzisławia wyruszyli na kolejną grę połączoną z ogniskiem, natomiast reszta miała wspólny kominek. W nocy dwóch druhów, Filip i Krzysiek, zostało przyjętych do 1 RDH, natomiast w ruinach zamku w Łubowicach dwójka innych druhów, Lesiu i Szymon, złożyło przyrzeczenie harcerskie.

W niedzielę, po śniadaniu zajęliśmy się porządkami, które trały aż do wymarszu do kościoła w Łubowicach na Mszę św. W czasie Mszy św. zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez księdza, który również modlił się w naszej intencji. Po Mszy świętej miała miejsce jeszcze mała sesja fotograficzna w ruinach pałacu, powrót do ośrodka, sprzątanie, apel kończący oraz pożegnalny krąg.

Biwak został zrealizowany w ramach realizacji zadania publicznego „W zdrowym ciele, zdrowy duch. Propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży” wspieranego przez Urząd Miasta w Raciborzu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].