Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzieci z „czwórki” pisza do premier Szydło. Proszą ją o pomoc dla Emilki

Uczennica SP4 Malwinka zachęciła swoich kolegów z klasy, by wspólnie pomogli jej przyjaciółce Emilce. Dzieci napisały do Beaty Szydło list, w którym proszą panią premier o sprowadzenie leku dla dziewczynki chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

Dzieci z „czwórki” pisza do premier Szydło. Proszą ją o pomoc dla Emilki

„Emilka ma 8 lat i tak jak my lubi sport. Jest uśmiechniętą i grzeczną dziewczynką, niestety stan zdrowia utrudnia jej normalne poruszanie się. Nie może tańczyć i ćwiczyć. Pomoże jej tylko odpowiednie lekarstwo. (…) Dalsze życie Emilki zależy od Pani decyzji” – napisały.

– Akcję wysyłania listów do pani premier zainicjowały polskie rodziny, których dzieci chorują na rdzeniowy zanik mięśni. My dowiedzieliśmy się o niej od przyjaciółki rodziny Emilki, która jest naszą uczennicą. Postanowilismy się do niej przyłączyć. W klasie drugiej dzieci nie mają jeszcze w programie pisania listów, więc wpadliśmy na pomysł wykorzystania do tego rozsypanek zdaniowych. Uczniowie pracowali w dwóch grupach. Jedna układała list do premier Beaty Szydło, a druga do ministra Konstantyna Radziwiłła, dlatego że w Ministerstwie Zdrowia prowadzone są właśnie teraz prace dotyczące zmian w ustawie refundacyjnej – mówi Liliana Nazarko, wychowawczyni klasy IIb i dodaje, że już od pierwszej klasy uczy się dzieci empatii, współczucia i pomocy poprzez różne działania. – Takie historie z życia wzięte, które dzieci poznają na lekcjach najlepiej kształtują ich wyobraźnię – dodaje.

OK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].