Pościg za białą skodą. Przestępcy wpadli w Owsiszczach

- Policjanci z Raciborza wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz policjantami z Czech uczestniczyli w dwudniowych międzynarodowych ćwiczeniach sztabowych. Tematem szkolenia był pościg transgraniczny - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Pościg za białą skodą. Przestępcy wpadli w Owsiszczach

Ćwiczenia zorganizowano w środę 19 października. Była to symulacja pościgu czeskiej policji za samochodem, w którym znajdowali się sprawcy przestępstwa. Kierowali się w kierunku granicy Polski. Zostali zatrzymani w Owsiszczach dzięki skoordynowanej akcji czeskiej i polskiej policji oraz funkcjonariuszy straży granicznej.

- Szkolenie odbywało się pod czujnym okiem obserwatorów kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, przedstawicieli Wydziału Sztab Policji KWP w Katowicach oraz kierownictwa Policji z Opawy. Głównym celem działań jest rozwijanie współpracy międzynarodowej pomiędzy służbami połączone ze sprawdzeniem komunikacji, przepływu informacji oraz efektem końcowym czyli koordynacji działań związanych z wystawieniem punktu blokadowego. Na zakończenie ćwiczeń przedstawiciele służb biorących udział wypracowali wspólne wnioski, które w przypadku wystąpienia podobnej sytuacji w rzeczywistości jeszcze bardziej usprawnią międzynarodową współpracę służb - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].