Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dokonali politycznego gwałtu na samorządzie naszego miasta – twierdzą radni PiS z Rybnika

Otrzymaliśmy oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości w Rybniku w związku ze zmianami w Radzie  Miasta Rybnika przeprowadzonymi 6 października, podpisane przez radnego Łukasz Dwornika. 

Dokonali politycznego gwałtu na samorządzie naszego miasta – twierdzą radni PiS z Rybnika

Nie milkną echa nadzwyczajnej sesji w Rybniku, podczas której odwołano przewodniczącego rady oraz jego dwóch zastępców. Specjalne oświadczenie wydali w tym temacie radni PiS. Czytamy w nim:

„Zapowiadana w grudniu 2014r. przez Prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę oraz radnych Platformy Obywatelskiej zmiana w sposobie zarządzania miastem okazała się kłamstwem. Nowo wybrany Prezydent ogłaszał wówczas wszem i wobec, że samorząd jest apolityczny a współpracować należy ze wszystkimi. Chciał być bliżej mieszkańców, wszystkim radnym deklarował zaś pełną współpracę.

Podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Prezydent Rybnika, za pośrednictwem swego partyjnego kolegi Wojciecha Kiljańczyka, pozostałych radnych Platformy Obywatelskiej oraz „rozłamowców” z BSR dokonał pełnego przejęcia funkcji w Prezydium Rady Miasta, które ma - w Ich odczuciu - ułatwić zarządzanie miastem. Konstruktywna rola opozycji, o której konsekwentnie wspominał dotychczas Prezydent Kuczera, okazała się mrzonką.

Przypominam, że dotychczasowa koalicja PO i BSR liczyła 18 radnych, co zapewniało stabilny sposób zarządzania. Dzisiaj koalicja liczy 13 radnych, którzy mają wspierać Prezydenta w działaniach na rzecz miasta. Właśnie tak wygląda aktualnie stabilna większość i „współpraca ze wszystkimi”, o której wielokrotnie wspominał Prezydent Kuczera.

Niestety, za przeprowadzonymi zmianami w Radzie Miasta kryją się działania o charakterze nagannym i nieczystym, a według kilku radnych, którzy podczas ostatniej sesji o tym wspominali, miały wręcz charakter politycznego przekupstwa.

Reasumując, Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że władza w Rybniku została zdeprawowana, a radni Platformy Obywatelskiej oraz Inicjatywy „Wspólnie dla Rybnika” dokonali politycznego gwałtu na samorządzie naszego miasta. Radni Platformy Obywatelskiej przez całą poprzednią kadencję, będąc w opozycji, swoimi wypowiedziami dawali do zrozumienia, że za rządów Prezydenta Fudalego w mieście zapanował swego rodzaju układ powiązań, czemu niejednokrotnie dawali wyraz poprzez ostre wypowiedzi na sesjach Rady Miasta. Dzisiaj, podtrzymując te zarzuty, a wbrew swym wcześniejszym zapowiedziom, zamiast naprawić sposób zarządzania miastem, zostali jego beneficjentami przy współudziale radnych „Wspólnie dla Rybnika”.”

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Polska 09.10.2016 17:05

Rabiej na sobotę

Polska 09.10.2016 17:04

#ZróbSobieDzień
Rabiej na sobotę

gyniuś 09.10.2016 11:19
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Pisowsko hołota dokonuje gwałtu na całej Polsce i jeszcze jej mało bo zabiera się już za Europę ! Za niedługo zaczną się gwałcić między sobą bo nikt już z nimi nie będzie chciał miec do czynienia . Ostatnio faka pokazała im Francja .Zboczonej partii nie pozostanie nic jak gwałcić się na wzajem .

Polska 09.10.2016 04:33
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nowoczesny Ryszard znów popisał się elokwencją godną byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Mówiąc o obsadzaniu przez PiS instytucji państwowych i spółek, Petru wypowiedział zagadkowe słowa: "Oni obsadzają dalej... to jest takie pączkowanie. W ten sposób rozwija się każdy grzyb, prawda... Ale głowa psuje się od góry".
Lider Nowoczesnej nie próżnuje. Jego kolejne mądrości - np. niedawna wypowiedź o tym, że "chłopaki chodzą do ginekologa" - to istne perełki. Dziś twórca Święta Sześciu Króli zabłysnął jednak jeszcze bardziej zagadkowym stwierdzeniem.
Ryszard Petru stwierdził mianowicie, mówiąc o rzekomej inwazji ludzi PiS na publiczne stołki:"Oni obsadzają dalej... to jest takie pączkowanie. W ten sposób rozwija się każdy grzyb, prawda...Ale głowa psuje się od góry" https://twitter.com/sycylia6/status/783592797270056961

zezem 08.10.2016 09:56
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

"Dokonali politycznego gwałtu na samorządzie naszego miasta – twierdzą radni PiS z Rybnika"

O co tym katoPISiorkom chodzi? Parzcież z gwałtu narodziło się wielu dobrych polaków: Poseł PiS: W wyniku wojennych gwałtów Niemców urodziło się wielu dobrych polaków.

Więc pochylcie się PISiorki na zgwałconą radą miasta, zaopiekujcie się tym dzieckiem z gwałtu!

~trolo (10.0. * .159) 08.10.2016 07:17
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

Dobra zmiana nie potrafi zawłaszczyć Rybnika i mówi o gwałcie? Bezczelność do granic możliwości!

Ben50 07.10.2016 20:46
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Panie Fudali czy pamięta Pan co Pan zrobił byłemu prezydentowi Makoszowi a ci zdrajcy będą mieli to wrócone tak jak Pan . Zdrajca zawsze pozostanie naznaczony !!!