Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Skiełkowany chleb orkiszowy - przepis Izabeli Rajter

Na widelcu, czyli przepis na dziś.

Skiełkowany chleb orkiszowy - przepis Izabeli Rajter

Szklankę orkiszu należy namoczyć w wodzie na 24 h, po czym przesypać go na sitko wylewając wodę z moczenia do kwiatków. Przykryć papierowym ręcznikiem, dwa razy na dzień przelewać wodą, by był lekko wilgotny. Po ok 3, 4 dniach pojawią się białe kiełki – wtedy będzie gotowy do dalszej obróbki. Skiełkowane ziarno zmiksować z połową szklanki wody. Do miski wsypać łyżeczkę soli i 2 dkg drożdży, wlać zmiksowany orkisz. Wymieszać i przykryć ściereczką na godzinę, aby drożdże wyrosły. Po tym czasie do mikstury wlać 2 łyżki oleju i po trochu wsypywać mąkę orkiszową, aż zacznie się tworzyć zwarte, miękkie ciasto, które wyrabiać 15 minut od czasu do czasu podsypując mąką. Gdy już ciasto będzie dobrze wyrobione, wsadzić je do brytfanki i wstawić do gorącego piekarnika. Piec chleb 70 minut w 200 stopniach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].