Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodzisław Śląski - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi

„O jak dobrze Cię widzieć, o jak dobrze Cie słyszeć” śpiewał wczoraj zespół Tabu - niekwestionowana gwiazda wieczoru wodzisławskiego reggae festiwalu „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi”.

Wodzisław Śląski - Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi

W Wodzisławiu trwa święto fanów muzyki – największy, organizowany już od trzynastu lat festiwal reggae w południowej Polsce. Niepowtarzalna rodzinna atmosfera, dobra zabawa, brak opłat za wstęp i pozytywny, pełen miłości przekaz ze sceny to wizytówki tego wydarzenia.

Początek pierwszego dnia nie zapowiadał jeszcze sukcesu, śladowe ilości fanów pod sceną, lekki deszcz i kołyszące dźwięki muzyki tworzyły raczej klimat pikniku rodzinnego. Wszelkie wątpliwości rozwiał jednak zespół Pozyton Soundsystem który swoją niezwykłą energią zaczarował to miejsce i tak już zostało do końca. Chwytliwe teksty, wciągające w zabawę taneczne rytmy muzyki reggae i świetny kontakt z publicznością rozgrzały Wodzisław i nikt już nie miał wątpliwości, że to Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi.

Po nieco mniej energetycznym występnie formacji Shashamane na scenie pojawiła się kolejna petarda – zespół Vavamuffin. Ten polski zespół grający muzykę reggae oraz raggamuffin z elementami dub i dancehall, z Pawłem Sołtysem znanym jako Pablopavo w składzie, zabrał wodzisławską publiczność w niezapomnianą podróż w jamajskie klimaty. Wspólne śpiewanie tekstów i niespożyta energia, fruwającego co jakiś czas w powietrzu lidera formacji – Krzysztofa Fląta pseudo Reggaenerator pozostaną jeszcze długo w pamięci uczestników.

Prawdziwą wisienką na torcie, hitem wieczoru, okazał się jednak występ gospodarzy i twórców całego zamieszanie – wodzisławskiej formacji Tabu. „Ważne są w życiu marzenia teraz już wiem. Ważne bym w życiu miał cel” śpiewał uwielbiany przez fanów Rafał Karwot. A ten festiwal i jego publiczność są zapewne dowodem na to, że marzenia się spełniają.

Pierwszy dzień zakończył występ zespołu Zion Train. W dniu dzisiejszym na scenie zobaczymy między innymi zespoły Habakuk, Mesajah i Dancehall Masak-Rah a także polskiego rapera występującego pod pseudonimem Grubson.

Przybywajcie do Wodzisławia by dołączyć do roztańczonego, rozśpiewanego, kolorowego tłumu fanów muzyki reggae.

Maciej Kanik | nowiny.pl

18 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Psychoterapeuta 08.08.2016 07:10
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Wydawałoby się, że jak zabraknie w Polskiej polityce Bronisława Komorowskiego nie będzie się z kogo śmiać, ale godnie zastąpił go przewodniczący partii Nowoczesna, Ryszard Petru.
Wydaje mi się, że Petru jeszcze wyżej postawił poprzeczkę z głupimi, infantylnymi wypowiedziami.
Od "sześciu króli po Rubikonia, aż obowiązującą konstytucję III maja."
Pojawiają się teorie spiskowe, że Petru nie może być, aż tak bardzo tępy, że on gra by przyciągnąć publiczność, po prostu "nie ważne co, ważne by mówili..."
Jak zwał tak zwał, i Komorowski i Petru politykami są słabymi, ale genialnymi showmanami, nieświadomie, ale wpisali się wielkimi literami w Historii Polskiego Show biznesu, dla tego przeżyjmy to jeszcze raz.
Przed państwem niezrównany, były prezydent RP, Bronisław Komorowski . https://youtu.be/-wYCuE8NkCU

Toffi 07.08.2016 21:44
oceniono 5 razy
-5
Zgłoś

No cóż jak widzimy największą wpadką Polaków to wybranie na urząd prezydenta Pana Andrzeja Jarosława Dudę Kaczyńskiego

Polska 07.08.2016 12:10
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

TO JUŻ ROK BEZ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO. PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ! KOMPILACJA WPADEK! Kto nie pamięta hitu w wykonaniu byłego prezydenta, Bronisława Komorowskiego, "tu z jasnej Góry..."? Cała Polska, aż piała ze śmiechu. Trudno to sobie wyobrazić, ale minął już rok od pożegnania się z Bronisławem Komorowskim. https://youtu.be/-wYCuE8NkCU

marjan85 07.08.2016 11:37
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” - kto dał przyzwolenie na rozpuste młodego pokolenia w naszym mieście w tak wyjatkowych dniach dla katolików i kraju, czy Kieca i rada tego nie rozumują? bo kto dał na to zezwolenie? . ... przypadek?

~bEZDOMNI (83.5. * .249) 07.08.2016 04:04
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Wodzisław Śląski zalany bezdomnymi wszedzie mozna ich spotkac coraz wiecej ich jest spią na ławkach stoja pod sklepami pod targowiskiem i w parku robi sie tak jak bylo 20 lat temu w Katowicach na dworcu PKP

~bEZDOMNI (83.5. * .249) 07.08.2016 04:04
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Wodzisław Śląski zalany bezdomnymi wszedzie mozna ich spotkac coraz wiecej ich jest spią na ławkach stoja pod sklepami pod targowiskiem i w parku robi sie tak jak bylo 20 lat temu w Katowicach na dworcu PKP

~sama prawda (89.79. * .38) 31.07.2016 18:17
oceniono 11 razy
5
Zgłoś

Skoro już o tym piszemy, to z papy niezły lewak i niech sobie zabiera swoich imigrantów z maczetami do watykanu... tam i miejsca nie braknie i pieniędzy, a i głów do obcinania :/

~tommy (83.5. * .156) 31.07.2016 17:56
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

takie typowe polskie marudzenie, nic się nie dzieje źle, dzieje się też źle. Bardzo fajna impreza, dużo dobrych słów ze sceny, super ludzie i promocja dla miasta.
Taki mamy teraz klimat więc ponarzekać trzeba - dajcie spokój, zostawcie to politykom.

~Grzybek (89.71. * .27) 31.07.2016 15:15
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Kopletny brak organizacji ze strony miasta... Godzina 22:30 a bramy stadionu zamknięte bo za dużo ludzi... To jest śmieszne, stadion wielki a scena zaraz z brzegu. Miasto musiało liczyć sie z dużą frekwencja skoro to festiwal na który przyjeżdżają ludzie z calej Polski. Najgorsze co sie wydarzyło to to, że ochroniarze nie dawajac sobie rady z utrzymaniem bramy rozpylili gaz na normalnych ludzi z małymi dziecmi... Kompletna porażka i przede wszystkim wstyd dla władz miasta.

~Joalojz (80.238. * .87) 31.07.2016 15:03
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

@Toffi człowieku nie bądź śmieszny jak przez taka imprezę chcesz podnieś " autorytet " miasta czuć od ciebie jeszcze nie wymienionym pampersem.!

~Qwerty100 (80.238. * .186) 31.07.2016 14:03
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

no właśnie głośno tak że nie da się okna otworzyć w upał i to do 3 w nocy, nie szanuje się ludzi pracujących tylko pijaństwo i zabawy, mogli zacząć wcześniej i skończyć o 22, czyli w godzinach ciszy nocnej. Władza nas nie szanuje pamiętajcie o tym przed wyborami.Urzędnik nie wstaje do pracy tak jak my o tej samej porze, i nie pracuje w weekend stąd jego decyzje. Myśli tylko o sobie. Zrobili sobie swój folwark Ci ludzie i robią co chcą. sami pewno pojechali za miasto do swoich letniskowych domków.

Toffi 31.07.2016 13:59
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Marudy znów się odezwały to Ci co sprawiają że nasze miasto ma opinię nudnego , wyludnionego i mało ciekawego. Nie fortunny czas byłby gdyby ŚDM odbywały się w Wodzisławiu drodzy współmieszkańcy.

~Joalojz (80.238. * .87) 31.07.2016 12:13
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

a co za ku..s zezwolił na taki szum do godz.3 nad ranem ze nie pomogły zawarte okna takie rzecz to robić w lesie nad Balatonem albo pod oknem Prezydenta Kiecy !!

~rendo (188.137. * .64) 31.07.2016 10:48
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Dlaczego czas niefortunny? Są wakacje, lato, młodzież ma prawo się zabawić. Na imprezie zarobiły sklepy, gastronomia, transport. Co nas obchodzą ŚDM - to impreza krakowska, a nie śląska. Papież? Niech najpierw naucza i pogrozi palcem księżom którzy odciągają ludzi od religii. Władze Wodzisławia spisały się tym razem na medal. Na stadionie dużo miejsca, żadnych bójek, ludzie się bawili. Pięknie!!!

~Qwerty100 (80.238. * .186) 31.07.2016 10:01
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

nio czas niefortunny, ale nie wymagajmy od władz miasta za dużo. Bezmyślność widać na każdym kroku. Zadowoleni z naszego miasta są tylko ci co pracują jako urzędnicy i ich dzieci. Ale kiedyś źródełko wyschnie, jak dalej będą prowadzić taką politykę.

~Wiola a co (80.238. * .158) 30.07.2016 23:34
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

marjan85 30.07.2016 22:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ojciec św w Polsce a tu rąbanka dzień i noc .. szlajanie i rozpusta ! to skandal na cały świat! a gdzie wielebny prałat, nie słyszy i nie widzi?

~Goostek (93.179. * .34) 30.07.2016 18:21
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Z tego co widziałem rano to Największy Syf na Ziemi...