Dzięki naborom nie będzie zwolnień nauczycieli

W starostwie cieszą się z udanego naboru do raciborskich liceów i centrów kształcenia zawodowego. W szkołach od września ma się uczyć 1003 nowych uczniów.

Dzięki naborom nie będzie zwolnień nauczycieli

W porównaniu z ubiegłym rokiem młodzieży jest co prawda mniej o 37 osób, ale taki spadek wkalkulowano w oczekiwania naborowe z uwagi na niż demograficzny. Wicestarosta Marek Kurpis chwali II LO za utworzenie 6 nowych klas. Jest jednak zaniepokojony sytuacją w I LO, gdzie nowych oddziałów będzie od września mniej, tylko 4. – Rozmawiałem o tym z dyrektorem Wojciechem Janiczko. Zapowiedział, że we wrześniu spotka się z radą pedagogiczną i dokona analizy tej sytuacji – wyjaśnia M. Kurpis. Słaby nabór do liceum Kasprowicza nie oznacza dla zarządu powiatu powodu do zastanawiania się nad połączeniem raciborskich liceów w jeden zespół. – Ze względów demograficznych takie rozwiązanie nie jest w ogóle brane pod uwagę – zaznacza wicestarosta.

W technikach zaproponowano 22 zawody. Młodzież zainteresowała się 18 z nich (przed rokiem oferowano 20 kierunków, powstało 16). Przebojami naboru były kierunki, na których wykształcą się technicy mechatronicy i informatycy. Przepadły w naborze: technik ochrony środowiska, technik obsługi fryzjerskiej, technik obsługi turystycznej i technik cyfrowych procesów graficznych.

Wyniki naboru do szkół powiatowych pozwolą starostwu na spokojną politykę kadrową. – Ogółem będziemy mieli w naszych placówkach więcej uczniów, bo mniej ich ubędzie niż przybędzie. Problemów kadrowych nie będzie. Gdy jakichś godzin zabraknie w placówkach, to nauczyciele będą uzupełniali etaty kolegów – podkreśla zastępca włodarza powiatu.

(m)

Ludzie

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].