Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bardzo dobre wyniki matury w powiecie wodzisławskim

Ponad 85 proc. tegorocznych maturzystów ze szkół młodzieżowych i dla dorosłych w powiecie wodzisławskim zdało maturę w sesji majowej. To o 5,6 proc. więcej niż średnia krajowa i aż o 7,1 proc. lepiej niż przeciętna w województwie śląskim. Maturzyści z powiatu wodzisławskiego poprawili też swój ubiegłoroczny wynik wynoszący 82,4 proc.

Bardzo dobre wyniki matury w powiecie wodzisławskim

Ogółem w powiecie do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2015/16 przystąpiło 927 uczniów szkół młodzieżowych (na 1009 absolwentów) i 39 słuchaczy szkół dla dorosłych (na 55 absolwentów). Spośród uczniów szkół młodzieżowych maturę zdało 87,2 proc. W grupie słuchaczy odsetek ten był niższy i wyniósł 35,9 proc. Zdecydowana większość tegorocznych maturzystów, którym nie powiodło się na egzaminie, będzie miała okazję to zmienić w sesji poprawkowej. Niestety około 3,4 proc. (32 osoby) będzie musiało przystąpić do egzaminu maturalnego w przyszłym roku.

Najlepiej tegoroczna matura w szkołach powiatu wodzisławskiego wypadła w I Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śl. im. 14 Pułku Powstańców Śl. W tej szkole maturę zdało aż 97,45 proc. Na 235 uczniów tylko sześciu będzie musiało złożyć egzamin poprawkowy w sesji sierpniowej.

W II LO im. ks. prof. J. Tischnera odsetek zdawalności wyniósł 90,52 proc. W tej szkole 11 licealistów musi przystąpić do egzaminu poprawkowego. Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach sukces maturalny osiągnęło póki co 61 uczniów. Kolejnych szesnaścioro będzie miało szansę na uzyskanie wyniku pozytywnego w sesji poprawkowej. Niestety jedna osoba nie zaliczyła egzaminu i będzie musiała przystąpić do matury w przyszłym roku.

Spośród powiatowych szkół zawodowych tegoroczna matura najlepiej wypadła w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl. Na 159 uczniów, którzy przystąpili do egzaminu, maturę bez poprawek zaliczyło 136, czyli 85,5 proc. Porównywalny wynik odnotowano w Zespole Szkół Technicznych, przy czym maturzyści uczęszczający do technikum lepiej złożyli egzamin niż licealiści z istniejących w zespole klas sportowych „ogólniaka”. Odsetek uczniów technikum, dla których tegoroczna matura zakończyła się sukcesem, wyniósł prawie 85 proc. Wśród licealistów wskaźnik ten osiągnął poziom 69,23 proc.

Nieźle matura wypadła też w Liceum Plastycznym wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. (82,61 proc), Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl. (80,14 proc) oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach (70 proc).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].