Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zuchowy bieg po gwiazdki

Raciborskie zuchy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej udały się do szymocickiego lasu, aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w biegu po gwiazdkę.

Zuchowy bieg po gwiazdki

Każdy zuch może zdobyć trzy gwiazdki i aby tego dokonać musi wykonać szereg zadań. W sobotę po całym roku ciężkiej pracy zuchy stawiły czoła ostatniemu wyzwaniu — biegowi, który miał sprawdzić ich umiejętności. Ponieważ zuch jest dzielny, więc każdy samodzielnie poruszał się po leśnej ścieżce do różnych punktów, gdzie musiał wykazać się m.in. znajomością Prawa Zucha, umiejętnością przyszycia guzika, dobra pamięcią i celnością.

Wszystkie zuchy bardzo szybko wędrowały z punktu do punktu, próbując jak najszybciej ukończyć bieg i zdobyć jak najwięcej punktów. Ponieważ pogoda dopisała po skończonym biegu był również czas na zabawę i schłodzenie w pobliskiej rzecze.

Wszyscy z uśmiechami wrócili do domu, a przyznanie zdobytych gwiazdek odbędzie się na ostatniej zbiórce zuchowej w tym roku szkolnym w piątek.

Więcej zdjęć TUTAJ.

źródło: ZHR Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].