Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studentki z Brazylii i Kanady uczyły się w Wodzisławiu

Od 29 maja do 5 czerwca uczniowie ZST kolejny raz mieli okazję spotkać się ze studentami z międzynarodowego studenckiego stowarzyszenia AIESEC.

Studentki z Brazylii i Kanady uczyły się w Wodzisławiu

W tym roku projekt realizowany w wodzisławskiej szkole nosił nazwę World Talks i obejmował szereg spotkań, podczas których zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom przybliżyli uczniom różne aspekty ich kultur, budując w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, przełamując stereotypy oraz przybliżając istotne tematy dotyczące problemów świata. Tematyką tegorocznych zajęć były język i kultura. Warsztaty miały na celu zainteresowanie uczniów kulturą kraju danego wolontariusza poprzez zaprezentowanie różnych jej aspektów z wykorzystaniem ciekawych form zajęć. Językiem wykładowym był język angielski.

Sâm ia Bechelane Cordeiro de Melo (Brazylia) i Qianqian Li (Kanada) gościły w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Ś. przez siedem dni. Studentki pojawiły się w murach „Budowlanki” w poniedziałkowy ranek i zostały przyjęte przez dyrekcję i koordynatorów projektu (p. Annę Rynkiewicz-Ryszkę i p. Andrzeja Sobika).

W ciągu pięciu kolejnych dni studentki miały okazję spotkać się z większością uczniów ZST podczas zajęć warsztatowych, w trakcie których zaprezentowały najważniejsze i najciekawsze informacje związane z kulturą i historią ich krajów. Wspaniała atmosfera, wspólna zabawa podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka i wymiana poglądów ze studentami  stworzyły naszym uczniom niepowtarzalną okazję do otwarcia się na wielokulturowość świata oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów.

Studentki z Brazylii i Kanady mogły pojawić się w szkole dzięki gościnności Dominiki Szłyk. Tegoroczna maturzystka nie tylko przyjęła w swoim domu i ugościła obcokrajowców, ale i zapewniła im wraz z koordynatorami projektu cały szereg atrakcji.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].