Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie ZST w półfinale turnieju „Pojedynek artystyczny na słowa”

Uczniowie popularnej „budowlanki” rywalizowali ze szkołami regionu w turnieju „Pojedynek artystyczny na słowa” i dostali się do półfinału, który odbył się 15 stycznia.

Uczniowie ZST w półfinale turnieju „Pojedynek artystyczny na słowa”

To już 13 edycja cieszącej się dużą popularnością imprezy kulturalnej, której organizatorem jest Fundacja Elektrowni Rybnik. Każdą ze szkół reprezentowała ośmiosobowa drużyna: uczniowie i nauczyciel – której zadaniem była prezentacja przygotowanego wcześniej repertuaru. Występy zawodników oceniało profesjonalne jury związane z estradą pod przewodnictwem Jadwigi Demczuk-Bronowskiej.

Tegoroczny debiut uczniów ZST został bardzo dobrze oceniony. 11 grudnia pokonali oni drużynę Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki, tym samym dostali się do półfinału, który odbył się 15 stycznia 2016 r. Wśród recytatorów i wokalistów znaleźli się: Mikołaj Bzdek, Filip Giemza, Anna Kostka, Wiktoria Krawiec, Mateusz Mucha, Roksana Ostojska, Natalia Oślizło, Natalia Pinior. Skład drużyny uzupełnili opiekunowie: Ilona Bazan – animatorka kultury i nauczycielka języka angielskiego, która uczestniczyła w konkursie jako wokalistka oraz akompaniujący solistom na gitarze katecheta - Paweł Kontny.

Wodzisławska drużyna uzyskała bardzo przychylne opinie, pomimo że większość jej członków to uczniowie klas pierwszych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].