Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zarząd RAFAKO podzielił się opłatkiem z pracownikami [ZDJĘCIA]

- To był rok pełen wyzwań zarówno dla naszej firmy, jak i całej Grupy. Rozpoczęliśmy faktyczną budowę bloku w Jaworznie, największego naszego projektu - powiedziała podczas uroczystości prezes Agnieszka Wasilewska-Semail.

Zarząd RAFAKO podzielił się opłatkiem z pracownikami [ZDJĘCIA]
Prezes Zarządu RAFAKO S.A. Agnieszka Wasilewska-Semail

W czwartek, 17 grudnia członkowie Zarządu RAFAKO S.A. - prezes Agnieszka Wasilewska-Semail oraz wiceprezesi: Krzysztof Burek, Jarosław Dusiło, Tomasz Tomczak i Edward Kasprzak, a także reprezentujący Grupę PBG Jacek Balcer spotkali się z załogą raciborskiej Spółki. Złożono sobie życzenia świąteczne, podzielono opłatkiem i wspólnie podsumowano mijający rok.

- Drugi raz mam okazję uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym z załogą RAFAKO. Gdy dziś jeden z pracowników życzył mi dużo prezentów, powiedziałam mu, że ja w ubiegłym roku dostałam ich ponad 2 tysiące, bo tylu was pracuje w naszej firmie. Bardzo się cieszę, że mogę spędzać z wami, w tej wielkiej rafakowskiej rodzinie kolejne święta - zaczęła swe przemówienie Agnieszka Wasilewska- Semail, Prezes Zarządu RAFAKO S.A.

Następnie przeszła do podsumowań tego, co wydarzyło się w mijającym 2015 roku. - To był rok pełen wyzwań zarówno dla naszej firmy, jak i całej Grupy. Rozpoczęliśmy faktyczną budowę bloku w Jaworznie, największego naszego projektu, który zapewnił nam odpowiedni backlog w 2015 roku, dzięki któremu mogliśmy spokojnie zbierać siły na 2016 r., przygotowując się do tego, by nadarzające się w przyszłości okazje rynkowe nam nie uciekły. W tym roku udało nam się przeprowadzić emisję kapitału. Rynek nie wierzył, że nam się uda, a jeśli nawet, to nie na takich warunkach, jakie sobie założyliśmy. I udało się! Tak, jak chcieliśmy, mimo bardzo trudnej sytuacji rynkowej. Wyemitowaliśmy ponad 18 proc. kapitału i uplasowaliśmy go w zasadzie bez dyskonta do ceny rynkowej. To bardzo rzadko się zdarza, szczególnie w sytuacji, gdy podmiot dominujący był w procesie upadłościowym, przed głosowaniem układowym. Rynek nam zaufał; zawierzył nam dzięki wam, zespołowi, który stanowi o wartości RAFAKO. Dzięki temu, że mamy taki zespół, to w chwilach zwątpienia wiedzieliśmy, że mamy wasze wsparcie i wszystko się uda. Mijający rok to też czas wzmożonych prac realizacyjnych na zaawansowanych projektach. Oddaliśmy kontrakt, a właściwie cztery duże kontrakty w jednym, na odsiarczanie dla EDF. Wiemy, że klient jest zadowolony. Podobne słowa usłyszeliśmy w Zakładach Azotowych Kędzierzyn, gdzie projekt zaawansowany jest już w 60 proc. Słowa zadowolenia ze strony klienta, zwłaszcza przy tak dużych i złożonych kontraktach dają wiarę w to, że pozyskamy też kolejne zadania - mówiła do zebranych Agnieszka Wasilewska-Semail.

Prezes RAFAKO S.A., zwróciła zarazem uwagę na trudności, jakim RAFAKO będzie musiało sprostać. - Rynek jest trudny. Nie ma już tak dużego poparcia w Europie dla technologii węglowych, w których mamy najlepsze doświadczenie i posiadamy najlepsze technologie. Nie ma drugiej takiej firmy na naszym rynku, która byłaby w stanie tyle zrobić ze spalaniem węgla, co my. Patrzymy na to, co dzieje się wokół tego paliwa, tak naturalnego dla nas, a jednocześnie tak krytykowanego i widzimy, że musimy się zmienić tak, aby nie oddać pola naszym konkurentom nie tylko z Europy, ale ze świata. Zmiany już się zaczęły. Dzięki współpracy, dzięki waszemu wsparciu stworzymy razem nową jakość. Jestem przekonana, że za rok, w tym miejscu będziemy odliczać kolejne kontrakty, które uda nam się pozyskać, nowe technologie, w jakie RAFAKO wejdzie i kolejne sukcesy. I tego życzę naszej firmie i rafakowkiej rodzinie - podsumowała A. Wasilewska-Semail.

W dorocznym spotkaniu kadry menadżerskiej wzięło udział 17 nowych liderów, którzy objęli swe funkcje w 2015 r. W gronie zaproszonych byli także przedstawiciele firm współpracujących z RAFAKO S.A. oraz lokalnych władz samorządowych. Ksiądz Ginter Kurowski, proboszcz parafii w Raciborzu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rynku udzielił świątecznego błogosławieństwa oraz poświęcił opłatki, jakimi podzielili się wszyscy zebrani. Spotkanie w Domu Strzeleckim RAFAKO uświetnił artystyczny występ wokalisty Janusza Radka. Ponadto muzyczną oprawę, która wprowadziła przybyłych w świąteczny nastrój, zapewniła Orkiestra Dęta RAFAKO, pod batutą Waldemara Bytomskiego.

Wieczorną uroczystość poprzedziły spotkania całego Zarządu RAFAKO S.A. i przedstawiciela PBG z pracownikami, zarówno z wydziałów produkcyjnych, jak i kadrą inżynieryjno-projektową i administracją. Były to krótkie wizyty w wybranych punktach zakładu, w godzinach pracy. I tu nie zabrakło życzeń, dzielenia się opłatkiem oraz tradycyjnego świątecznego poczęstunku dla wszystkich przybyłych.

źródło: RAFAKO

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].