Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Staroście Winiarskiemu bardzo zależało. Powiat wraca do Związku Powiatów Polskich

Za rządów Adama Hajduka samorząd wystąpił z tego związku, bo przynależność niewiele dawała a trzeba było płacić składki. Ryszard Winiarski uważa, że poza ZPP Raciborszczyzna traci. Za akces do organizacji przyjdzie płacić rocznie ok. 15 tys. zł. - Oby nie było to towarzystwo jedzenia ciasteczek - przestrzegał go na sesji Dawid Wacławczyk.

Staroście Winiarskiemu bardzo zależało. Powiat wraca do Związku Powiatów Polskich

Winiarski przytoczył parę przykładów jak samorząd powiatowy traci na braku przynależności do Związku Powiatów Polskich. Informacje, szkolenia, wizyty w Brukseli, a nawet pomoc finansowa - na to nie można liczyć poza tą strukturą. - Bardzo mi zależy aby tam pracować. Teraz muszę się prosić żeby coś stamtąd uzyskać - przekonywał radę starosta.

Lider opozycji Dawid Wacławczyk zawarł z nim pakt. - Za rok liczę, że pan sam nam przypomni czy to miało sens. Do organizacji warto należeć dla korzyści i jeśli coś się w niej znaczy. Żeby to nie było towarzystwo jedzące ciasteczka - przestrzegał radny.

Ludzie

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].