Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oddali krew dla Polski - również w powiecie wodzisławskim

Świętowaliśmy wczoraj 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku 11. listopada byliśmy świadkami przemówień, uroczystości, inscenizacji, a ulice w całej Polsce pełne były flag narodowych. Przy tej okazji warto zastanowić się, czym dzisiaj, gdy żyjemy w wolnym kraju, jest patriotyzm i bohaterska postawa. Jeśli nie przelewaniem krwi na polu bitwy, to z pewnością dobrowolnym jej oddawaniem – dla pacjentów polskich szpitali. W tym roku o ich zdrowie i życie zawalczyło w ten sposób ponad 3600 osób, biorąc udział w VIII edycji akcji „Zbieramy krew dla Polski”.

Oddali krew dla Polski - również w powiecie wodzisławskim

Honorowych krwiodawców wciąż w naszym kraju przybywa. Mimo to w Polsce nadal brakuje krwi do przeprowadzania operacji, a problem ten dotyczy najczęściej lokalnych szpitali, w małych miejscowościach. Regularne oddawanie krwi powinno być naszym patriotycznym obowiązkiem. To wyraz troski o drugiego człowieka i warto o tym przypomnieć w przededniu Święta Niepodległości. Krew to bezcenny dar życia, a jej oddanie, jeśli nie liczyć odrobiny czasu, nic nas nie kosztuje. – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

To właśnie z myślą o upowszechnieniu honorowego krwiodawstwa w Polsce, Grupa Muszkieterów, we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, już od 2008 r. organizuje akcję „Zbieramy krew dla Polski”. Jest to największa tego typu kampania w Polsce. W jej tegorocznej, VIII edycji, zakończonej 5 października, krew zbierano przed sklepami Intermarché i Bricomarché w 148 miejscowościach 14 polskich województw. Oprócz pobierania krwi, organizowane były z tej okazji także akcje promujące honorowe krwiodawstwo, pokazy pierwszej pomocy i ratownictwa, konkursy plastyczne oraz występy artystyczne. Efekt? W 22 tygodnie, ponad 3600 osób oddało 1622 litry krwi. Chętnych, którym kondycja zdrowotna  ostatecznie nie pozwoliła na czynny udział w akcji, było kolejnych 1000.

Mieszkańcy 15 miejscowości województwa śląskiego oddali łącznie ponad 181 litrów krwi. Blisko 36 litrów zebrano w samych tylko Rydułtowach. Ponad 19 litrów w Radlinie i ok. 18 litrów w Wodzisławiu Śląskim. To nadal jednak przysłowiowa kropla w morzu potrzeb.

W przyszłym roku odbędzie się IX edycja kampanii „Zbieramy krew dla Polski”. Nie czekając na kolejną odsłonę akcji, każdy z nas może jednak oddać krew dla innych w jednym z Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Szczegóły dotyczące lokalizacji stałych punktów poboru krwi w oddziałach terenowych PCK można znaleźć na www.nck.gov.pl/oddzialy-terenowe/.

źródło: Muszkieterzy

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].