Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Jankowicach tico wylądowało na drzewie

Niecodzienny scenariusz ćwiczeń przygotowali strażacy z jednostek gminy Świerklany. OSP Jankowice i OSP Świerklany zostały zaalarmowane do wypadku na ul. Ks. Walentego w Jankowicach.

W Jankowicach tico wylądowało na drzewie

Dla jednostek ćwiczenia były niespodzianką. Punkt zbiórki ustalono na parkingu przy jankowickim kościele, skąd druhowie udali się na ul. Ks. Walentego, gdzie czekał już na nich samochód daewoo tico, którego kierowca zasłabł i uderzył w drzewo. Strażacy musieli użyć sprzętu ratownictwa technicznego, aby wyciągnąć z auta dwie osoby poszkodowane, a także usunąć gałęzie, które spadły na samochód. Później ratownicy medyczni zabezpieczyli poszkodowanych na deskach i przenieśli ich w bezpieczne miejsce, gdzie prowadzono dalsze czynności medyczne. Strażacy podczas ćwiczeń mogli również na fantomie przypomnieć sobie zagadnienia z pierwszej pomocy, a także wypróbować sprzęt hydrauliczny. W ćwiczeniach udział wzięły dwa zastępy strażaków z OSP Świerklany i jeden zastęp z OSP Jankowice.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
eddie76 03.10.2015 21:50

Na zdjęciu nr 15 widać, że zapomnieliście o stabilizacji głowy. Ćwiczenia fajne. Dobrze że jeszcze komuś chce się ćwiczyć.