Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Europejski Dzień Języków Obcych w II LO [ZDJĘCIA]

II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu włączyło się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych, organizując VII Szkolny Konkurs na Poliglotę, III Powiatowy Konkurs Językowy "Języki obce nie są nam obce dla gimnazjów oraz Turniej Gier i Zabaw Językowych.

Europejski Dzień Języków Obcych w II LO [ZDJĘCIA]

Impreza rozpoczęła się 24 wrzesnia o godz. 10:30 w II LO. Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w szkole zainaugórował poseł Henryk Siedlaczek. W galerii zdjęcia z wydarzenia.

24 września w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, II LO stało się miejscem zmagań językowych, gdzie odbyły się konkursy i zawody językowe. W pierwszej części miał miejsce VII Szkolny Konkurs na Poliglotę. Uczniowie II LO mieli okazję wykazać się wiedzą z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. Nazwiska zwycięzców zostaną umieszczone na stronie internetowej II LO w Raciborzu.

Równolegle, uczniowie szkół gimnazjalnych z Raciborza, Powiatu Raciborskiego i powiatów ościennych przystąpili do III Powiatowego Konkursu Językowego “Języki obce nie są mi obce” pod patronatem Starosty raciborskiego. Uczniowie zmagali się z zadaniami, krzyżówkami i łamigłówkami z języka angielskiego i niemieckiego. Nazwiska zwycięzców zostaną umieszczone na stronie internetowej II LO w Raciborzu.

W drugiej części uczniowie klas drugich II LO wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw Językowych, gdzie umiejętności językowe były przydatne, a znajomość kulturoznawcza krajów europejskich okazała się niezbędna. Uczniowie wykonywali zadania z dziedziny językoznawstwa, kultury i architektury, gdzie nie tylko wiedza, ale również szybkość były punktowane. Duże emocje i entuzjazm wzbudził konkurs karaoke w którym młodzież mogła zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Zwycięzcą turnieju została klasa II b.

Szkolne obchody zostały przygotowane przez panią Beatę Osowiecką, nauczyciela języka angielskiego i francuskiego i panią Judytę Bortel, nauczyciela języka niemieckiego przy współpracy pani Ireny Krawczyk, nauczyciela języka niemieckiego i rosyjskiego i pani Anity Kiderys, nauczyciela języka hiszpańskiego i pani Jolanty Nowak,  nauczyciela języka angielskiego.

Lista gimnazjów, które wzięły udział w konkursie "Języki obce nie są mi obce":

  • ZSG w Nędzy
  • Gimnazjum nr 2 w Raciborzu
  • ZSO w Kuźni Raciborskiej
  • ZS w Pietrowicach Wielkich
  • ZSO w Tworkowie
  • ZSO w Krzyżanowicach
  • Gimnazjum w Kornowacu
  • Gimnazjum nr 1 w Raciborzu
  • ZSO w Chałupkach

źródło: II LO Racibórz, oprac. żet, fot. OQL

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].