Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PiS przedstawiło swoją drużynę

W poniedziałek 14 września zarejestrowane zostały listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmu w okręgu nr 30 oraz senatu w okręgach nr 72 i 73. W ramach zjednoczenia prawicy, na listach pojawili sęi również członkowie partii Solidarna Polska.

PiS przedstawiło swoją drużynę

Lokomotywą listy do sejmu będzie obecna senator Izabela Kloc. Numer drugi na liście to obecny poseł Grzegorz Matusiak z Jastrzębia Zdroju. Trójka i czwórka to posłowie z Rybnika – Grzegorz Janik i Czesław Sobierajski. Numer piąty to Katarzyna Dutkiewicz z Raciborza, wieloletnia dyrektor biura Bolesława Piechy i obecnie radna powiatu raciborskiego. Szósty na liście jest Dariusz Domański – radny miasta Żory, inicjator i współtwórca Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II”. Siódemką na liście jest Norbert Małolepszy – wiceprzewodniczący rady miasta Jastrzębie Zdrój, pracownik działu logistyki JSW. Kolejne numery na liście to: 8 – Stanisław Moczała (56 lat, Łaziska), 9 – Teresa Glenc (57 lat, Gorzyczki), 10 – Łukasz Dwornik (38 lat, Rybnik), 11 – Łukasz Norek (34 lata, Jejkowice), 12 – Teresa Frencel (Racibórz), 13 – Ryszard Zalewski (50 lat, Wodzisław Śląski), 14 – Franciszek Marcol (46 lat, Nędza), 15 – Mirela Szutka (42 lata, Rybnik), 16 – Maria Tatura (32 lata, Rydułtowy), 17 – Andrzej Ciok (58 lat, Czyżowice), 18 – Marek Szafraniec (59 lat, Orzesze).

Kandydatem do senatu w okręgu nr 72 jest Adam Gawęda (47 lat), zamieszkały w Syryni. W rybnickim okręgu nr 73 kandydatem PiS do senatu jest Wojciech Piecha (57 lat), zamieszkały w Rybniku – brat europosła Bolesława Piechy.

Ludzie

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości, obecnie doradca wojewody

Dariusz Domański

Wicekurator oświaty w Katowicach

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.

Grzegorz Janik

Poseł na Sejm

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk, obecnie prezes Fundacj Elektrowni Rybnik

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Teresa Frencel

Radna powiatowa, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność"

Teresa Glenc

Poseł na Sejm

Wojciech Piecha

Senator

264 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~doZezem (83.10. * .150) 05.05.2018 02:16
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 19.10.2015 16:51
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Pani Szydło zgodziła się na udział w drugiej debacie .....brawo Ona .....i to się nazywa kobitka z ja..mi .......

zezem 18.10.2015 09:58
oceniono 16 razy
-16
Zgłoś

"Pan Lis niech uważa na swoje córki, bo ludzie plotkują coraz bardziej"- popularna na Twitterze prawicowa blogerka Irena Szafrańska. Tak wygląda PISiomatolstwo. Już nie tylko grozi się na lokalnych portalach jak nowiny. I dlatego ludzie którzy grożą i są nieobliczalni nie powinni być u władzy. Są zagrożeniem dla Polski.

Schizofrenia 18.10.2015 05:27
oceniono 10 razy
10
Zgłoś

Lis i "Gazeta Wyborcza" straszą dyktaturą PiS. Tak zabawnej propagandy dawno nie było.http://niezalezna.pl/71992-lis-i-gazeta-wyborcza-strasza-dyktatura-pis-tak-zabawnej-propagandy-dawno-nie-bylo

OMAMYUROJENIA 16.10.2015 06:06
oceniono 28 razy
24
Zgłoś

Tak się bada katastrofę! Holenderska lekcja obnaża smoleńskie kłamstwa Platformy. Czyżby stąd ten paniczny strach Ewy Kopacz? http://wpolityce.pl/smolensk/268355-tak-sie-bada-katastrofe-holenderska-lekcja-obnaza-smolenskie-klamstwa-platformy-czyzby-stad-ten-paniczny-strach-ewy-kopacz

zezem 15.10.2015 08:54
oceniono 43 razy
-39
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] Pisiomatoły to mają autorytety. Jak nie święty Jan Paweł II, to skazani na więzienie Stonoga, Kamiński. Niby Prawo i Sprawiedliwoś a wychodzi PARANOJA i SCHIZOFRENIA.

zezem 15.10.2015 08:44
oceniono 37 razy
-33
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] Kupię materiały na PiS (zstonoga@zstonoga.pl)

Schizofrenia 15.10.2015 08:01
oceniono 37 razy
33
Zgłoś

https://twitter.com/zbigniewstonoga Petru Panie Ryszardzie boli ?Trzymaj się Rysiu-będzie ciężko :-)

Schizofrenia 15.10.2015 06:10
oceniono 31 razy
27
Zgłoś

https://twitter.com/zbigniewstonoga amber gold

Schizofrenia 15.10.2015 06:06
oceniono 32 razy
28
Zgłoś

https://twitter.com/zbigniewstonoga

zezem 14.10.2015 17:45
oceniono 41 razy
-39
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] à propos, zastanawiam się, czy określenie mnie "menelem" jest dla mnie, na waszym tle, obraźliwe. I chyba nie. Po lekturze książeczek Krzysia Daukszewicza pt "Meneliki" 1,2, odnoszę wrażenie że wy PISiomatoły nie dorastacie im do pięt. Ponadto, przy waszym PISiozachowaniu, są wręcz ludźmi kulturalnymi, umiejącymi się zachować, a ich doświadczenia życiowe zasługują na szacunek.

zezem 14.10.2015 17:12
oceniono 38 razy
-36
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] jak mi jest was żal PISiomatołki.

Kulturalny 14.10.2015 12:44
oceniono 43 razy
41
Zgłoś

zezem Ty reprezentujesz tu sobą menelie i menela dobrze siebie okresliles pozdrawiam

Schizofrenia 14.10.2015 12:32
oceniono 40 razy
36
Zgłoś

ponizej niech cie stara zapakuje i niech cie wiezie na rybnik na gliwicka rozne bzdury wypisujesz paru klepek ci brakuje

zezem 14.10.2015 09:39
oceniono 42 razy
-42
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] Psycholu, zapomniałeś dodać że na zdjęciu ze Świdnicy za tym przestępcą stała przedstawicielka PIS i wg świadków kierowała nim. To kto współdziała z przestępcami ?

OMAMYUROJENIA 14.10.2015 08:27
oceniono 40 razy
38
Zgłoś

to świdniccy fani PO
- Jacek B, pseudonim "Sznurek". W 2007 r., a następnie w 2008 r. (w II instancji) został skazany na kilka lat więzienia za udział w tzw. gangu bokserów. Oprócz niego za kratki posłano także innych oskarżonych o gangsterkę. Portal twoje-sudety.pl pisał wówczas o gangu: "We wrześniu 2003 r. przyjęli zlecenie na przemyt do Austrii miliona tabletek ekstazy wartych 4,5 miliona zł. Z Holandii bez problemu przedostali się do Wiednia, ale wpadli podczas transakcji w hotelowym pokoju, bo przemyt był prowokacją amerykańskich i austriackich służb specjalnych. Grupa handlowała też bronią i granatami oraz czerpała korzyści z nierządu. Gang kontrolował agencję towarzyską Ranczo w podświdnickich Marcinowicach, czerpiąc z tego przez kilka lat spore dochody. [...] Prokuratura nie ma wątpliwości. To jedna z największych i najgroźniejszych grup przestępczych rozbitych w ostatnich latach".

W 2010 r. Sąd Najwyższy uwzględnił kasację skazanych mężczyzn, ale tylko ze względów formalnych. Szefa grupy przestępczej reprezentował bowiem nie adwokat, lecz zatrudniony u niego prawnik z pierwszego roku aplikacji - czego sędzia "nie zauważył". "Dziennik Łódzki", pisząc o kasacji, dodawał: "Grupa ma na sumieniu usiłowanie zabójstwa, zastraszanie, handel bronią, pobicia oraz produkcję i handel narkotykami". Po kasacji skazani w poprzednich dwóch instancjach wyszli na wolność. W 2011 r. proces ruszył od nowa i toczy się do tej pory.

Jacek B. na swoim profilu na Facebooku wulgarnie atakuje PiS i zachęca do głosowania "tylko" na Platformę Obywatelską.

zezem 14.10.2015 07:43
oceniono 43 razy
-43
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] no cóż, brak argumentów to ze strony PISiomatołów pomówienia, oskarżenia, działania w stylu Kamińskiego, czyli spreparowanie dowodów. Całe PISiowska menelia.

OMAMYUROJENIA 14.10.2015 07:32
oceniono 42 razy
40
Zgłoś

Zezem ty masz mozg wyzarty nie pij srodkow chemicznych

zezem 13.10.2015 20:07
oceniono 46 razy
-46
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] Droga Walentyno, nie przejmuj się, bo dla tego PISimatołka prawdziwa kobiecość jest tylko u jęczącej Beaty,u posłanki Pawłowicz i Wróbel.

Objektywny 13.10.2015 19:08
oceniono 47 razy
45
Zgłoś

Masz racje słów szkoda ,tym bardziej że słowa nie w temacie,a na opowieści jak sobie dodajesz racji to i czasu szkoda , trochę ci podpowiem - najpierw myśl a potem pisz ,wyjdzie tobie i mnie to na zdrowie ........

walentyna 13.10.2015 15:10
oceniono 51 razy
-39
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] szkoda czasu, szkoda słów

Objektywny 13.10.2015 12:12
oceniono 53 razy
41
Zgłoś

@walentyna .....nie zniżaj się do poziomu -zezem - kobiecie nie wypada robić z siebie blondynki z popularnych kawałów o blondynkach ,chyba że też nie wiesz gdzie mieszka światło, kiedy nie świeci ?????.

walentyna 12.10.2015 20:41
oceniono 55 razy
-37
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] objektywny, co i rusz się loguje i w minusiki klika, sobie dając łapki w górę. Jak już rady sobie dać nie może, to ze skargą do cenzury się zwraca. Jaka re(d)akcja takie nowiny. Jestem za tym, aby wyczyścić wszystkie komentarze i pozostawić tylko te od objektywnego, to wtedy nareszcie obiektywnie będzie.

zezem 12.10.2015 12:54
oceniono 51 razy
-49
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] no proszę, cenzura ma się w najlepsze. A co administrator na wpis objektywnego? No chyba że jest na wniosek obrażonego, a to potwierdza mentalność PISiomatołów którzy mogą obrażać, wyzywać, wplątywać rodzinę, poniżać ze względu na pochodzenie, przypisywać najgorsze czyny. Nie potraficie PISiole przyjąć na klatę ułamek tego, czym sami obrzucacie. Czyli gó......

zezem 12.10.2015 07:22
oceniono 5 razy
-3

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

zezem 12.10.2015 07:20
oceniono 5 razy
-5

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 11.10.2015 18:36
oceniono 55 razy
55
Zgłoś

A dziękuję, pozdrowię nawet jej znicz zapalę i pomodlę się , widza że cmentarz pomylił ci sie z parkiem ,nikierzy tak mają ,że sie czynsto mylą w wszystkim , dej pozor co byś kiedy żony z kozą nie pomylył ? bo przy obowiązku małżyńskim byś sie kurcze nalotoł do całowanio........

Schizofrenia 11.10.2015 18:20
oceniono 52 razy
52
Zgłoś

zezem wez sie za siebie mama twoja sie uzala nad toba pod tematem wypadl ze szpitalnego okna

zezem 11.10.2015 17:40
oceniono 100 razy
-100
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] jak jesteś u siebie to pozdrów mamę, jak wróci z parku.

Objektywny 10.10.2015 15:57
oceniono 68 razy
66
Zgłoś

@zezem .....Jo je u siebie ,a co żeś ty jest emigrant czy uchodżca ????????????????????????.

zezem 10.10.2015 13:58
oceniono 76 razy
-74
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] co do schizy, nie bój, już w listopadzie program "Tomasz Lis na żywo" poprowadzi Jan Pospieszalski. U niego nigdy nie było, nie ma i nie będzie manipulacji. hahahahha..

zezem 10.10.2015 13:56
oceniono 68 razy
-68
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] ubecki podglądaczu, rozumiem że jesteś podstawionym agentem/wtyczką PISiokaczystów, taka wtyka od wewnątrz. Bo to , jak pamiętam, niejaki Jarosław "polskę zbaw" Kaczyński, Ślązaków nazwał ukrytą opcją niemiecką.

Schizofrenia 10.10.2015 12:09
oceniono 67 razy
67
Zgłoś

Rzeczywistość kontra Fakty TVN. Widz kolejny raz potraktowany jak bydło. @FaktyTVN, a konkretnie @maciejknapik manipulował w materiale Jaroslaw_Gowin Jak FAKTY TVN manipulują obrazem.Jarosław Gowin ‏@Jaroslaw_GowinTweety .12 godzin temu Jedna pani nazywa mnie szmatą. Drugi pan manipuluje jak u Orwella. I myślą, że to poskutkuje. Jak oni gardzą Polakami..https://www.youtube.com/watch?v=egFKAMY_orM

Objektywny 10.10.2015 11:17
oceniono 66 razy
66
Zgłoś

@zezem.....by chociosz 1/100 kropla krwie w ciebie było Śląski to byś ciu.u tłumacza nie potrzebowoł ,ale ty po Śląsku niewiela a po Polsku też tela -tyś je maślona pieronowo ci powiem .......lepiej zrobisz jak abdykujesz z tej strony , zresztą z innych też ......

zezem 09.10.2015 17:50
oceniono 72 razy
-70
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] proszę osoby biegłe w mamrotaniu o przetłumaczenie z PISomamrotania na polski: "...trzeba nie było prać się z uporem fanatyka medialnego do zdjęcia,..." Ubeczku, mniej herbatki smoleńskiej, mniej!

Objektywny 09.10.2015 15:40
oceniono 65 razy
63
Zgłoś

@zezem ....A ty który to z tych klęczących ?,pewnie za długo musiałeś klęczeć i teraz masz żal?,trzeba nie było prać się z uporem fanatyka medialnego do zdjęcia ,byś był poza obiektywem to byś mógł wstać , a tak sam sobie jesteś winny .....

zezem 08.10.2015 23:00
oceniono 87 razy
-85
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] bezwzględna hierarchia w drużynie PISiowyznania musi obowiązywać. Ci u góry jeszcze w pozycji stojącej, ale niedługo: https://www.facebook.com/738343292954885/photos/a.738720856250462.1073741828.738343292954885/775441405911740/?type=3&theater

zezem 07.10.2015 16:54
oceniono 80 razy
-76
Zgłoś

Komentarz poniżej pewnego poziomu [Wyświetl komentarz] jeden z z szefów drużyny PISiomatołków - DESPERADO : https://www.facebook.com/859760530781911/photos/a.861183873972910.1073741829.859760530781911/902772936480670/?type=3&theater