Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Brelok ratunkowy i apteczka mogą być Twoje. Wystarczy oddać krew

Sobota 18 lipca będzie dniem ostatniej szansa na otrzymanie breloka ratunkowego i wylosowania profesjonalnej apteczki z logo Muszkieterów i PCK. Wystarczy oddać krew i wypisać kupon konkursowy.

Brelok ratunkowy i apteczka mogą być Twoje. Wystarczy oddać krew

Czwarta (ostatnia w naszym rejonie) tegoroczna akcja Konwóju Muszkieterów - Oddaj krew, uratuj życie „Zbierany krew dla Polski” odbędzie się w Rydułtowach przed sklepami Bricomarche i Intermarche (ul Bema 90), od 9:00 do 14:00.

Jak zwykle przewidziano też dodatkowe atrakcje, m.in. szkolenia i ćwiczenia z pierwszej pomocy, a najmłodsi mogą wykazać się w zabawach plastycznych. Osoby, które po raz pierwszy oddadzą krew, mogą być uroczyście pasowane na krwiodawcę i otrzymać dodatkowo znaczek Honorowego Dawcy Krwi oraz specjalne podziękowanie.

Kto może dołączyć do konwoju?

Krew mogą oddawać zdrowe osoby, od 18 do 65 roku życia (nowi dawcy do 60 lat). Przychodząc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty i być po lekkostrawnym, ubogim w tłuszcze posiłku. Już dzień przed oddaniem krwi należy pić więcej płynów, najlepiej słodkich. 24 godziny przed oddaniem krwi nie spożywać napojów alkoholowych.

Oddając krew nie tylko ratuje się drugiego człowieka, ale również chroni własne zdrowie, gdyż każda oddana krew jest poddawana wielu badaniom, a samo oddanie jest bezpieczne dla dawcy.

źródło: PCK, oprac. żet

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].