Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zakończenie roku szkolnego w Raciborzu: dyplomy, róże i... "haratanie w gałę"

Prezydent Lenk, radni Mainusz i Rycka oraz dyrektorzy szkół przetestowali nowe boisko Szkoły Podstawowej Nr 4 w Raciborzu.

Zakończenie roku szkolnego w Raciborzu: dyplomy, róże i... "haratanie w gałę"

Gospodarzem miejskiego zakończenia roku szkolnego 2014/2015 była Szkoła Podstawowa Nr 4 w Raciborzu. Podczas uroczystości w auli wyróżniono najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w minionym roku szkolnym zakwalifikowali się do finałów konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim. Prezydent Mirosław Lenk pochwalił nauczycieli za ich zaangażowanie w edukację i wychowanie młodego pokolenia.

Choć uroczystość przebiegała w pogodnej atmosferze, wszak dla większości zgromadzonych na sali za kilkadziesiąt minut miały rozpocząć się wakacje, to w przemówieniu prezydenta znalazły się również akcenty pesymistyczne, dotyczące trudnej sytuacji w oświacie związanej z niżem demograficznym, który od nowego roku szkolnego w szczególności da się we znaki przedszkolom i gimnazjom. Zapowiadając reorganizację sieci oświatowej, prezydent wyraził nadzieję, że na ograniczenie zwolnień do minimum.

Następnie uroczystość przeniosła się na nowe wielofunkcyjne boisko szkolne, którego poświęcenia dokonał ks. Ginter Kurowski. Dzieci dały pokaz swoich umiejętności tanecznych i sportowych. Boisko przetestowali również dyrektorzy raciborskich szkół, przewodniczący rady miasta Henryk Mainusz, radny Paweł Rycka oraz... Mirosław Lenk.


WYKAZ LAUREATÓW I FINALISTÓW

W roku szkolnym 2014/2015

G-2 LAUREACI :

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

przedmiot

opiekun

1.

Małgorzata Szczepanek

Język angielski

Sylwia Nowakowska

2.

Kamil Mucha

Język niemiecki

Patrycja Tkocz-Stefanowska

3.

Tomasz Dudek

Język polski

Beata Kuliś

G-2 FINALIŚCI :

1.

Marcin Stanik

Język niemiecki

Marcin Koczy

2.

Monika Waniek

Język niemiecki

Marcin Koczy

3.

Sandra Jakubiec

Język niemiecki

Patrycja Tkocz-Stefanowska

4.

Kamil Mucha

bilogia

Ewa Nizio

G-1 LAUREACI:

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

przedmiot

opiekun

1.

Julia Imiełowska

Język polski

Katarzyna Kapustka

2.

Zbigniew Kowalewski

matematyka

Małgorzata Trojańska

3.

Natalia Górecka

Język niemiecki

Sabina Ryś

G-1 FINALISTA:

1.

Bartłomiej Chalastra

Język angielski

Wiesława Brusokas

G-3 FINALISTA:

1.

Mateusz Antoniuk

język niemiecki

Renata Klobuczek

SP-13 FINALISTA:

1.

Tymoteusz Kędzior

matematyka

Justyna Wydra

Ludzie

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mfenci 03.03.2016 12:20

No właśnie kiedy te wakacje I wolne od szkoły, a tu jeszcze zima trwa I trwa, może w te zimne wieczory warto jest się wybrać na intensywny niemiecki lublin podobno sporo osób poleca je na stronie Preply http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737

mfenci 02.03.2016 18:13
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

serbon 13.08.2015 14:17
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

marysiah 14.07.2015 04:29

szkoła języka niemieckiego lublin dała mi wiele, ale najbardziej jestem zadowolona z tego, że nauczyłam się słuchać. Warto również zwrócić uwagę przy wyborze firmy w Preply http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 szkoły na oferty skierowane do klientów pragnących rozpocząć naukę przez Skype. Dowodem na, że niemiecki w lublinie jest obecnie na topie wskazuje coraz większa liczba przeprowadzanych rozmów kwalifikacyjnych w języku niemieckim. Ciekawym rozwiązaniem są lekcje przeprowadzane za pośrednictwem platformy do spotkań online, które dają wiele większe możliwości niż nauka takiego język jak niemiecki intensywny.