Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi mają pomysły. Finał konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2015

SliceWeb, terminal kontenerowy przy dworcu kolejowym Rybnik Towarowy, centrum rekreacyjne w nieczynnej kopalni - sprawdź jakie pomysły na biznes mają młodzi uczniowie z naszego regionu.

Młodzi mają pomysły. Finał konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2015

29 kwietnia w sali konferencyjnej Zamku Piastowskiego w Raciborzu odbył się finał organizowanego przez zrzeszenia przedsiębiorców i rzemieślników z naszego regionu konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu. Do ostatniego etapu zakwalifikowała się piątka uczestników:

  • Beata Bujoczek z Żor (Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach),
  • Roksana Gatner z Jastrzębia-Zdroju (Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju),
  • Rachela Markwica z powiatu wodzisławskiego (Zespół Szkół Technicznych im. rtm. Witolda Pileckiego w Wodzisławiu Śląskim),
  • Paweł Pleszka z powiatu raciborskiego (Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu),
  • Kamil Szymiec z powiatu rybnickiego i Rybnika (Technikum nr 1 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku).

Finaliści najpierw przedstawili pomysły na kampanię marketingową wymyślonych przez siebie przedsiębiorstw (gospodarstwo agroturystyczne w Bełku, centrum turystyczno-rekreacyjne w zamkniętej kopalni, przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem stron internetowych i reklamą, terminal kontenerowy), a następnie odpowiedzieli na pytania konkursowe.

Młodzieżowym Liderem Biznesu 2015 została Roksana Gatner, drugie miejsce zajęła Rachela Markwica, trzecie Kamil Szymiec, czwarte Paweł Pleszka, piąte Beata Bujoczek. Rachela Markwica wygrała w głosowaniu internautów na najlepszy spot MLB Creative (nagroda: 500 zł, można go zobaczyć poniżej).


Partnerem Głównym konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a Partnerem Naukowym Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prof. Jerzy Buzek. Nagrody w konkursie po trzecim etapie: 1 miejsce – kamerka sportowa o wartości 600 PLN, 2 miejsce – tablet multimedialny o wartości 400 PLN, 3 miejsce – dysk zewnętrzny o wartości 200 PLN, 4 miejsce – książka, 5 miejsce – książka.

Nagroda główna (dla zwycięzcy czwartego etapu): iPad Apple 3 32GB oraz dwa bezpłatne semestry na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].