Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oni naprawdę czują poezję. Zobacz kto recytował wiersze Mickiewicza i Eichendorffa w II LO

Twórczość Adama Mickiewicza i Josepha Eichendorffa - wielkich poetów doby romantyzmu - do dziś rozpala wyobraźnię młodzieży.

Oni naprawdę czują poezję. Zobacz kto recytował wiersze Mickiewicza i Eichendorffa w II LO

W II Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu odbył się XXIV Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Adama Mickiewicza i Josepha von Eichendorffa.

Wyniki konkursu

Gimnazjum:

  • I miejsce - Julia Różycka, Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich, op. Urszula Florian
  • II miejsce - Jan Fiołka, ZSO Lubomia, op. Ilona Somerla
  • III miejsce - Katarzyna Fiołka, ZSO Lubomia, op. Ilona Somerla
    Mateusz Błachut, Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich, op. Urszula Florian

Szkoły ponadgimnazjalne:

  • I miejsce - Michał Dudek, ZSBiR Racibórz, op. Aleksandra Zimoń-Wielocha
  • II miejsce - Daria Soszyńska, II LO, op. Herbert Dengel
  • III miejsce - nie przyznano

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].