Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sylwester z rewidentem w szpitalu. Opozycja wątpi w możliwości firmy Faber

Czy firma wybrana przez starostwo do sprawdzenia finansów szpitala wywiąże się z oferty? Wątpliwości na ten temat przedstawił na grudniowej sesji rady powiatu Dawid Wacławczyk.

Sylwester z rewidentem w szpitalu. Opozycja wątpi w możliwości firmy Faber

Radny opozycji pytał na posiedzeniu czy w szpitalu na Gamowskiej zakończył się już tzw. spis natury? Firma, która ma zbadać bilans finansowy lecznicy (Faber z Wrocławia) zapowiedziała w ofercie, że "wykona czynności wstępne do dnia zamknięcia ksiąg obrachunkowych". Chodzi o obecność biegłego rewidenta przy tzw. spisie natury. Problem w tym, że zamknięcie ksiąg wypada w Sylwestra. - Jest jakaś umowa, że oni przyjadą w Sylwestra? Będą obecni przy tych pracach? - dopytywał starostę D. Wacławczyk.

- Dlaczego powiat bierze ofertę firmy, która być może nie będzie w stanie zrealizować zadania z powodu braku czasu? Dlaczego zarząd powiatu wiedząc co najmniej od października o konieczności wyboru oferty nie przypilnował tej sprawy? - takie pytania radny Wacławczyk skierował w stronę Ryszarda Winiarskiego. Przestrzegł, że powiat może "wybrać ofertę firmy, która nie da rady wywiązać się ze swoich zobowiązań".

Radny opozycji wyraził też wątpliwość czy szpital może postawić na wybór, który nie jest najtańszy jak to zwykle dzieje się w samorządowych przetargach. Tu Adam Wajda szef rady wyjaśnił, że przy wyborze nie obowiązują zasady ustawy o zamówieniach publicznych, więc powiat nie kieruje się najniższą ceną.

Starosta Winiarski poprosił o udzielenie odpowiedzi przez dyrektora szpitala Ryszarda Rudnika. Ten wyjaśnił, że nie ma obowiązku przeprowadzania w szpitalu inwentaryzacji corocznej. - W tym roku odbędzie się spis gotówki i wszystkich aktywów na koniec tego roku czyli głównie inwentaryzacja w kasach. Nie planowano inwentaryzacji wszystkich składników majątkowych - mówił dyrektor. Dodał, że pełna inwentaryzacja została przeprowadzona przed rokiem.

R. Winiarski też zabrał głos w tej sprawie. Powiedział, że zwykle rada przyjmowała "takie uchwały" w listopadzie. - Ze względu na wybory nie daliśmy rady i sprawa się przesunęła. Nic się nie stanie jak dzisiaj przyjmiemy tę uchwałę. Wnioskuję o przyjęcie oferty firmy Faber. Ta firma jeszcze nie badała finansów szpitala. Może akurat coś innego pokaże - podsumował starosta. Rada przychyliła się do jego wniosku.

Ludzie

Adam Wajda

Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego

Dawid Wacławczyk

Wiceprezydent Raciborza

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].