Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy przy Ofiar Terroru w Rydułtowach dwa lata mieszkali z trupem

Gdyby w bloku przy ulicy Ofiar Terroru nie doszło do awarii instalacji wodnej, nikt nie wie jak długo jeszcze komornik egzekwowałby pieniądze od zmarłej kobiety. Te trafiały na konto spółdzielni od 2009 r.

Mieszkańcy przy Ofiar Terroru w Rydułtowach dwa lata mieszkali z trupem

W niewysokim bloku w Rydułtowach żaden z mieszkańców nie zainteresował się otwartym od lat oknem w mieszkaniu kobiety. Między innymi przez to otwarte okno, również nikt w bloku nie wyczuł zapachu rozkładającego się ciała. 5 września pracownicy spółdzielni zostali wezwani do wycieku wody w mieszkaniu na trzecim piętrze. Po wejściu do mieszkania fachowcy dokonali makabrycznego odkrycia. Na framudze drzwi z łazienki wisiało ciało kobiety w daleko posuniętym rozkładzie.

Na miejsce wezwano policję. Prokurator zarządził sekcję zwłok. – Ta wykazała, że do śmierci  69-latki nie przyczyniły się osoby trzecie – mówi Joanna Paszenda z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. – Sekcja zwłok wykazała również, że kobieta odebrała sobie życie przez powieszenie około dwóch lat wcześniej – dodaje policjantka.

Jak to możliwe, że o śmierci lokatorki nie wiedziała administracja? Kto w tym czasie opłacał rachunki? – W 2009 roku przestał wpływać do nas czynsz – przyznaje w rozmowie z nami Mariusz Ganita, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Orłowiec. – Skierowaliśmy jak to bywa w takich przypadkach sprawę do komornika, który zajął się ściąganiem należności. Pieniądze trafiały na nasze konto. To pierwszy taki przypadek w naszej spółdzielni – mówi szef SM Orłowiec.

Kiedy poinformowaliśmy o sprawie na łamach naszego tygodnika, w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Nie brakowało głosów, że komornicy coraz rzadziej sprawdzają w jakich warunkach żyją dłużnicy, egzekwując należności zza biurek.  Jak tłumaczy nam komornik Piotr Sikorski, rzecznik prasowy Rady Izby Komorniczej w Katowicach, wszystko zależy od tego czy wierzyciel zażyczy sobie we wniosku przeprowadzenie tzw. czynności terenowych. – Spółdzielnie i administracje najczęściej tego nie robią. Jeśli więc w tym wypadku było podobnie, to komornik nie musiał odwiedzać dłużniczki. Ta pani nie musiała nawet posiadać konta, bo komornik może zająć świadczenia wypłacane w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W tym przypadku wszystkie okoliczności ułożyły się nieszczęśliwie. Na szczęście to jedyny taki przypadek, o którym słyszałem, więc to absolutna rzadkość – przyznaje komornik.

(acz)

Ludzie

Mariusz Ganita

Były Radny Miasta Wodzisławia Śląskiego, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Orłowiec" w Rydułtowach

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 14.11.2014 14:39
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do poniżej ......jaka gazeta -----to i takie zdjęcia !!!!!.

ja2508 14.11.2014 08:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Na osiedlu jest budynek z osiedla Orłowiec, haha Pozdr!

katmil00 07.11.2014 09:54
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

mieszkanie jest na parterze a teraz w jego oknie wisi plakat kandydata do rady powiatu haha

szatan 06.11.2014 15:31
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Czynsz nie placila bo komornik bral z emerytury prosto z zus ciekawe czy teraz zwroci nie slusznie pobrane pieniadze

alexxia84 06.11.2014 13:08
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

znawca 06.11.2014 12:25
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Zdjęcie zostało podmienione. Na początku był wieżowiec z Wodzisławia o czym informuje redakcja... Nie masz się czym chwalić, ja bym się nie przyznawał na twoim miejscu jakbym tam mieszkał ;p

Shadow_of_Death 06.11.2014 11:30
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

Drogi CHYBA zdaje mi sie ze to jest "łamaniec" w Rydułtowach na Orłowcu, ale co tez ja biedny mieszkaniec Rydułtów wiem..

gyniuś 05.11.2014 20:50
oceniono 7 razy
1
Zgłoś

Trzeba było uruchomić szare komórki - w Rydułtowach nie ma bloku powyżej czterech pięter ( teren eksploatacji górniczej ).

Redakcja redakcja 05.11.2014 20:28
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Zamieszczone zdjęcie nie przedstawia faktycznego miejsca zdarzenie - zostało użyte jako ilustracja. Pozdrawiamy.

chyba 05.11.2014 19:15
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Drogi Redaktorze na zdjęciu jest blok z XXX-lecia w Wodzisławiu.

znawca 05.11.2014 18:48
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wystarczy to przeczytać ten artykuł w całości - http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110718/POWIAT0303/950509316

znawca 05.11.2014 18:47
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Przecież fetor rozkładającego się ciała jest nie do opisania i nie wierzę, że otwarte okno zapewniło taką wentylację, żeby nic nie było czuć na klatce schodowej. Po drugie, że nawet jeśli tak było, to ten ohydny smród musiał być odczuwalny przy otwartym oknie, czyli sąsiedzi zza ściana wynika się nigdy przez okno nie wychylali, ani też swoich okien w lato nie otwierali... Po usunięciu zwłok taki odór śmierci utrzymuje się jeszcze kilka tygodni.

ergo 05.11.2014 17:46
oceniono 9 razy
9
Zgłoś

Jak ta kobieta musiała być samotna , skoro Nikt się nie zainteresował nią przez tyle czasu....

szatan 05.11.2014 17:38
oceniono 11 razy
11
Zgłoś

A gdzie byla elektrownia i Gazownia czy tam nikt nie robil odczytu licznika ciekawe czy komornik zwroci nieslusznie pobrane emerytur z zus

szatan 05.11.2014 17:33
oceniono 11 razy
11
Zgłoś

A kto odbieral pozostala czesc emerytury chyba tez KOMORNIK za swoje uslugi WSTYD co za KRAJ