Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Starosta kupi busa niepełnosprawnym

Rosnąca frekwencja w ośrodku na Ostrogu powoduje, że potrzebny jest transport jego podopiecznych.

Starosta kupi busa niepełnosprawnym

W Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” działa już kolejny miesiąc nowa jednostka pomocy społecznej tj. Środowiskowy Dom Samopomocy typu B. Może przyjąć 35 osób. Gdy go tworzono nie przewidywano dowozu podopiecznych.

Na utworzenie ŚDS-u powiat uzyskał dotację państwową – 278 tys. zł. Z własnego budżetu dorzucił 143 tys. zł. Przekraczające 421 tys. zł nakłady pozwoliły doprowadzić projekt do finału.

Zawarto umowę ze Stowarzyszeniem na rzecz wspierania osób niepełnosprawnych „DOM” w Raciborzu, które poprowadzi placówkę do 2018 roku. Zaczynano od trojga podopiecznych, ale co miesiąc ich liczba rosła by w lipcu osiągnąć 18 osób.

– Na zajęcia prowadzone w domu przyjeżdżają oni we własnym zakresie. I pojawił się problem dotyczący kolejnych 6 chętnych, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach ŚDS-u, lecz swój udział warunkują dowozem – dowiadujemy się w starostwie.

Na posiedzeniu zarządu powiatu 12 sierpnia zapoznano się ze zgłoszeniami niepełnosprawnych, którzy są mieszkańcami 4 gmin powiatu.

Starosta będzie przekonywał włodarzy tych gmin by zapłacili za dowóz podopiecznych ŚD i dołączyli ich do kursów szkolnych do Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu. – Poza tym powiat rozważa możliwość zakupu środka transportu typu bus, nawet używanego, i oddanie go w nieodpłatne użytkowanie stowarzyszeniu „Dom” – podsumowuje Karolina Kunicka. 

(m)

Ludzie

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].